Koncert: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
Muzyka i taniec

Koncert: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa

  • Wydarzenie archiwalne: 30.09.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa - 40 lat na scenie!

Najpopularniejszy polski wykonawca bluesa – Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa obchodzą w tym roku jubileusz 40 lecia działalności!

Dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające gwiazdy bluesa światowego formatu: B.B.King (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989) . Tysiące koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w Stanach Zjednoczonych a nawet w Zimbabwe to zaledwie część dorobku zespołu.

Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie czterech dekad działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i wielu prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Za swe zasługi i osiągnięcia artystyczne, Sławek został uhonorowany srebrnym medalem „Gloria Artis” i Srebrnym Krzyżem Zasługi..

Muzycy Nocnej Zmiany Bluesa już od czterdziestu lat... A ciągle promieniują energią i radością grania! Z łatwością nawiązują kontakt z każdą widownią, której udziela się pozytywna atmosfera koncertu.

Skład zespołu:

• Sławek Wierzcholski – śpiew, harmonijka ustna

• Witold Jąkalski – slide gitar

• Wiesław Kryszewski – gitara

• Piotr Dąbrowski – gitara basowa, śpiew

• Grzegorz Minicz – bębny


 


BILETY NA KONCERT WYPRZEDANE


 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05