Koncert Pull the Wire x Gorgonzolla x .usmi
Muzyka i taniec

Koncert Pull the Wire x Gorgonzolla x .usmi

  • Wydarzenie archiwalne: 10.11.2023
Miejsce:
Over the Under PubBydgoszcz, Dworcowa 51

Zespół Pull The Wire odkłada na wieszak kowbojski kapelusz i wyrusza w piracki rejs! Razem z nimi na scenie wystąpi Gorgonzolla.
Pull The Wire to zespół z Żyrardowa, grający muzykę, której najbliżej do punk rocka. Ich twórczość i koncerty jest jak wypad z kumplami na piwo. Lirycznie – bez farmazonów i owijania w bawełnę, o sprawach codziennych, ważnych i mniej ważnych. Nie zabraknie też niewybrednych żartów i kuflowego humoru. Koncertowo zespół należy do tych którzy na równi dotrzymują kroku swoim fanom jeśli chodzi o dobrą zabawę skutkującą przepoconymi elementami garderoby!
Gorgonzolla to warszawski zespół działający od 2013 roku. Dwa różne wokale, dwa różne światy i szczery przekaz, tak w skrócie można opisać zespół, który tworzy grupa przyjaciół.
Wydana w kwietniu 2016 roku, debiutancka płyta pod tytułem 'Eksploatowani', zaprowadziła grupę na scenę Pokojowej Wioski Kryszny na 22. Przystanku Woodstock, została doceniona przez Antyradio, utrzymując się przez kilka tygodni w notowaniu TURBO TOP oraz przez pismo Teraz ROCK, gdzie otrzymała wysokie noty w recenzji. Krążek uznano za jeden z mocniejszych debiutów 2016 roku.
Na początku października 2019 roku, Gorgonzolla wydała drugi album, pod tytułem 'Konsumpcja', promowany singlami 'Czołgi', 'Popiół', 'Zagubieni' i tytułowa 'Konsumpcja'. Również w 2019 roku, Gorgonzolla pojawiła się na scenie Wiewiórstocku, gdzie przyciągnęła ogromną ilość słuchaczy, a pod koniec 2019 roku, pismo Teraz ROCK, ogłosiło Gorgonzollę jedną z nadziei na 2020 rok.
Zespół ma za sobą również wspólne koncerty z takimi grupami jak: KSU, Closterkeller, Luxtorpeda, Kabanos, Nocny Kochanek, Łydka Grubasa czy Zenek Kupatasa.
Obecnie grupa pracuje nad trzecim albumem, którego tytuł to ''Zabawne?''.
Krążek jak dotąd promują trzy single: ''Potwór z szafy'', Ryba psuje się od głowy feat. Mada'' i ''Podróżnik''. Dwa z trzech singli można było usłyszeć na koncercie Gorgonzolli na Małej Scenie Pol'and'Rock Festival 2022.

Powiązane wydarzenia

15
grudnia (piątek), godz. 19:00–22:00

PROLETARYAT - koncert

17
grudnia (niedziela), godz. 19:00–22:00

Closterkeller 35-lecie / Pampeluna - koncert

21
grudnia (czwartek), godz. 20:00–23:00

Satarial - koncert