Koncert "Nocnej Zmiany Bluesa"
Muzyka i taniec

Koncert "Nocnej Zmiany Bluesa"

  • Wydarzenie archiwalne: 01.07.2022
Miejsce:
Brodnicki Dom KulturyBrodnica, Przykop 43
Brodnicki Dom Kultury oraz Burmistrz Brodnicy Jarosław Radacz zapraszają na koncert najpopularniejszego polskiego wykonawcy bluesa – Sławka Wierzcholskiego i stworzonej przez niego formacji, Nocnej Zmiany Bluesa. Grupa, w ciągu 40 lat nieprzerwanej działalności (jedyny taki zespół bluesowy w Polsce!), osiągnęła sukces, którym można by obdzielić nie jednego artystę: dwadzieścia osiem wydanych płyt, nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa, m.in: z Charlie Musselwhite'm i Louisiana Red'em, koncerty supportujące gwiazdy bluesa światowego formatu - B.B. Kinga czy Blues Brothers, kilka tysięcy koncertów w Polsce i praktycznie w całej Europie, w USA, a nawet w Zimbabwe.


Bilety 30 zł, do kupienia w BDK


Przez 40 lat Sławek Wierzcholski i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl, będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej. Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Ciekawostka – jako jedyny zagrał na harmonijce hejnał z wieży Kościoła Mariackiego, w Krakowie!


Na koncert zespołu złożą się najbardziej znane utwory oraz te z najnowszej płyty NZB. Nie zabraknie takich numerów jak „Szósta zero dwie", „Blues mieszka w Polsce", „John Lee Hooker" czy śpiewany razem z publicznością „Chory na bluesa", będący kulminacją każdego występu. Koncerty Nocnej Zmiany Bluesa to wspaniałe przeżycie, duża dawka energii, radości, ale też refleksji, to połączenie tych wieloletnich doświadczeń z młodzieńczą energią, którą muzykom i słuchaczom daje blues! A przy okazji, będzie można kupić książkę (i spotkać się z jej autorem) "BRODNICA BLUES", o historii Campingu Muzycznego w Brodnicy.


Źródło: Brodnicki Dom Kultury

Brodnicki Dom Kultury

ul. Przykop 43
87-300 Brodnica
tel.: +56 498 21 42

Powiązane wydarzenia

05
lutego (niedziela), godz. 17:00

KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK

05
marca (niedziela), godz. 16:00

„KLIMAKTERIUM….I JUŻ” NA DZIEŃ KOBIET