Koncert Charytatywny dla dzieci Hospicjum Nadzieja w Toruniu | M&M – Michał Łangowski i Martin Kac
Muzyka i taniec

Koncert Charytatywny dla dzieci Hospicjum Nadzieja w Toruniu | M&M – Michał Łangowski i Martin Kac

  • Wydarzenie archiwalne: 08.12.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6


Już 8 grudnia 2021 roku o godz. 19:00 w Dworze Artusa odbędzie się niesamowity koncert. A dlaczego niesamowity? Będzie to koncert charytatywny dla dzieci Hospicjum Nadzieja w Toruniu, na którym wystąpi duet: Michał Łangowski (Cisza jak ta) i Martin Kac (Bujana Grupa Majowa).


Współpraca artystyczna wyewoluowała z koncertów online, a zaowocowała powstaniem wspólnej płyty zatytułowanej Wiosenki. Na repertuar koncertów składają się poetycko muzyczne opowieści, oparte o nastrój gitarowych aranżacji, wykonywanych na dwa głosy, dwie gitary, oraz dwie harmonijki ustne. Całości koncertu towarzyszy duża dawka humoru, a piosenki przeplatane są anegdotami z wieloletnich doświadczeń scenicznych macierzystych zespołów, oraz żartami sytuacyjnymi. Naczelnym hasłem duetu są słowa to jest takie ładne, gdyż bardzo kochamy, to co śpiewamy, i chcemy się z Wami dzielić pięknem tych opowieści.


 Cały dochód z koncertu zostanie przekazany na rozbudowę nowego domu dla dzieci z Hospicjum. Dotychczasowy budynek przy ul. Włocławskiej 169 B nie spełnia niestety norm nowoczesnej placówki medycznej. Budowa nowego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego pozwoli na świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie, a także zapewni podopiecznym znacznie lepsze warunki do życia. Pozwoli również na przyjęcie nowych pacjentów, dla których placówka jest nie tylko miejscem zajęć terapeutyczno-rehabilitacyjnych, ale przede wszystkim jest ich prawdziwym domem, pełnym miłości i zrozumienia. Warto podkreślić, że w nowym budynku znajdzie się również tzw. ośrodek wytchnieniowy dla rodziców niepełnosprawnych dzieci, którzy opiekują się nimi na co dzień we własnych domach. Obok nowego obiektu powstanie pierwsza tężnia solankowa w Toruniu z systemem ścieżek solankowych do aktywnej haloterapii. W projekcie uwzględniono również ławki i budowę integracyjnego placu zabaw, co znacznie podniesie komfort życia i leczenia dzieci zamieszkujących Hospicjum.


Zapraszamy na radosną poetycko-muzyczną wędrówkę w urocze zakamarki Krainy Łagodności!


Szczegóły dotyczące rezerwacji biletów znajdują się TUTAJ! ◀ wystarczy kliknąć! W tytule wpłaty prosimy o dopisek KONCERT.
Artykuł Koncert Charytatywny dla dzieci Hospicjum Nadzieja w Toruniu | M&M – Michał Łangowski i Martin Kac pochodzi z serwisu Dwór Artusa.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39