Koncert Bożonarodzeniowy - Pałac Lubostroń
Muzyka i taniec

Koncert Bożonarodzeniowy - Pałac Lubostroń

  • Wydarzenie archiwalne: 17.12.2023
Miejsce:
Pałac LubostrońLubostroń
Dyrektor Pałacu Lubostroń Aleksandra Nowakowska zaprasza serdecznie w niedzielę, 17 grudnia 2023 roku o godz. 17.00 na Koncert Bożonarodzeniowy.
Wystąpią:
Aneta Nurcek – mezzosopran
Tomasz Gumiela – fortepian
Studentki klasy śpiewu:
Karolina Maszkowska, Paula Jurkowska, Dominika Marcinkowska, Sylwia Staszak, Joanna Musiał, Pejyu Wen
 
W programie koncertu:
kolędy i pastorałki
____________________________________________
Bilety w cenie 30 zł można nabywać
w Pałacu w Lubostroniu pół godziny przed koncertem.
 
 
dr Tomasz Gumiela
Tomasz Gumiela jest cenionym pianistą i kameralistą. W 2015 uzyskał tytuł doktora sztuki i pracuje obecnie jako adiunkt w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Wokalno-Aktorskim oraz Wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Reżyserii Dźwięku.
Ukończył Akademię Muzyczną w Bydgoszczy pod kierunkiem Prof. Marii Murawskiej i Prof. Jerzego Sulikowskiego, a następnie doskonalił swoje umiejętności w mistrzowskiej klasie Prof. Dang Thai – Sona w Montrealu. Posiada szeroki repertuar obejmujący dzieła pianistyki solowej XIX wieku, liczne utwory kameralne oraz znaczącą część literatury na głos i fortepian. Współpracuje z wieloma muzykami młodego pokolenia, w szczególności specjalizując się w kameralistyce wokalnej Ma w swoim dorobku dwa albumy płytowe z pieśniami współczesnych kompozytorów polskich oraz prawykonania utworów solowych i kameralnych, za które otrzymał m.in. nagrodę na Festiwalu Laureatów Konkursów w Bydgoszczy oraz nominację do nagrody Fryderyka (w 2008 roku). Był wielokrotnie nagradzany jako kameralista na prestiżowych konkursach wokalnych (w Warszawie, Krakowie, Nowym Sączu), brał udział w licznych festiwalach muzycznych, mistrzowskich kursach wokalnych oraz projektach multimedialnych. Od wielu lat znaczącym obszarem działalności koncertowej Tomasza Gumieli jest także duet fortepianowy Pianopticum, który współtworzy wraz z żoną – Agatą Nowakowską-Gumielą. Pianiści posiadają w swoim repertuarze oryginalne utwory na 4 ręce i dwa fortepiany, a także liczne transkrypcje i opracowania. Koncertowali w wielu miastach Polski, a także w Paryżu i Bratysławie.


Źródło: Pałac Lubostroń

Pałac Lubostroń

Lubostroń
89-210 89-210 Łabiszyn
tel.: 52 384 46 23