Kolędowanie przy szopce
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Dziedzictwo  /  Muzyka i taniec

Kolędowanie przy szopce

  • Wydarzenie archiwalne: 22.12.2021
Miejsce:
Rynek NowomiejskiToruń, Rynek Nowomiejski


Jak co roku nie mogło zabraknąć kolędowania przy szopce bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim. Od środy 22 grudnia 2022 roku do czwartku 6 stycznia 2022 w toruńskiej szopce bożonarodzeniowej odbywać się będą koncerty, podczas których mieszkańcy będą mogli wysłuchać aranżacje znanych i lubianych kolęd oraz piosenek świątecznych. Pierwszy koncert odbędzie się już 22 grudnia godz. 15:30, podczas którego wystąpią dziecięce i młodzieżowe zespoły z Młodzieżowego Domu Kultury oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza23 grudnia od godziny 17:00 będzie można usłyszeć zespół Malitumba, a niedzielne popołudnie 26 grudnia od godziny 16:00 umili mieszkańcom Torunia Michał Hajduczenia27 i 28 grudnia w szopce wystąpią dziecięce zespoły muzyczne, natomiast w środę 29 grudnia o godzinie 17:00 zapraszamy na koncert Moniki i Dawida Trawickich. Dzień później, 30 grudnia o 16:00 w szopce wystąpi Igor Nowicki.

Koncerty umilą torunianom również pierwszy tydzień nowego roku: 2 stycznia o godzinie 15:00 wystąpią Zespół bezprzerwy oraz Czerniewickie Aniołki, a 3 stycznia o godzinie 15:30 wystąpi Rafał „Zwierzak” Zieliński. We wtorek (04.01.) oraz środę (05.01.) ponownie wystąpią młodzieżowe zespoły muzyczne z MDKu oraz OPP Dom Harcerza. Koncertów nie zabraknie również 6 stycznia. Z okazji Święta Trzech Króli od godziny 13:00 w Szopce Bożonarodzeniowej występować będą: Zespół z Pasją, Ewa Falkowska i Marta Bejma.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w kolędowaniu osobiście, zapraszamy do obejrzenia transmisji online na fanpage`u Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Nie wychodząc z domu, każdy będzie mógł na żywo wysłuchać kolęd i piosenek świątecznych, wykonywanych przez artystów wprost z bożonarodzeniowej szopki. Z pewnością umilą one ten świąteczny okres oraz pozwolą wejść z nadzieją w Nowy Rok.

Koncerty odbywać się będą zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi (wydzielona strefa, ograniczona liczba widzów i zachowanie dystansu społecznego).