Klubu Młodego Programisty – zajęcia z programowania dla dzieci
Wstęp wolny  /  Dla dzieci

Klubu Młodego Programisty – zajęcia z programowania dla dzieci

  • Wydarzenie archiwalne: 03.07.2023
Miejsce:
Nakielski Ośrodek KulturyNakło n/Notecią, Mickiewicza 3
Wystartowały zapisy na wakacyjne zajęcia w ramach Klubu Młodego Programisty.

W dniach 3-7 lipca odbędą się zajęcia z programowania dla dzieci z dwóch grup wiekowych.

Dla uczniów z klas 4-5 przygotowane zostały zajęcia p.t. "Podróże w kosmosie", których tematem przewodnim ustanowią międzygwiezdne wojaże. Uczestnicy stworzą aplikację mobilną o tematyce kosmicznej, sprawdzą, czym zajmuje się NASA i Europejska Agencja Kosmiczna, a także zajmą się projektowaniem łazików marsjańskich (w tej roli – roboty edukacyjne). Uczestnicy zapoznają się z tajnikami programowania, tworząc projekty o tematyce międzyplanetarnej (animacja podróży w kosmos). Młodzi podróżnicy poćwiczą umiejętność logicznego myślenia, pamięć i spostrzegawczość, konstruując m.in. rakietę. Za pomocą “pakietu inżyniera” oraz programowalnych płytek uczestnicy skonstruują i zaprogramują proste narzędzia, które mogłyby znaleźć się w statku kosmicznym.

Z kolei uczniom klas 6-8 proponujemy zajęcia o nazwie “Podróże w czasie”, podczas których młodzi podróżnicy cofną się do początków cyfrowego świata, kiedy to komputery wyglądały zupełnie inaczej niż dzisiaj. Zrobimy przegląd starych gier, by następnie stać się twórcami gry w stylu vintage. Wizualne programy graficzne przeznaczone do modelowania 3D pozwolą uczestnikom zaprojektować prosty przedmiot z najdawniejszych epok. Część zajęć skupiać się będzie na informatycznej przyszłości, w której sztuczna inteligencja coraz sprawniej będzie towarzyszyła ludziom w codziennym życiu. Uczestnicy stworzą program umożliwiający lepsze zrozumienie nowoczesnego świata i zajmą się projektowaniem interfejsu mobilnej aplikacji przyszłości. Wykorzystując roboty edukacyjne, programowalne płytki i “pakiet inżyniera” uczestnicy wezmą udział w miniprojekcie stanowiącym wyzwanie do podróżowania w przeszłość i przyszłość.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Na warsztaty można się zapisywać pod adresem: https://www.klubmlodegoprogramisty.pl/rejestracja/

Źródło: Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego

Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego

Aleja Mickiewicza 3
89-100 89-100 Nakło nad Notecią
tel.: 52 386 08 62