Klub Filmowy Osób Niewidomych: Gdzie śpiewają raki
Wstęp wolny  /  Film

Klub Filmowy Osób Niewidomych: Gdzie śpiewają raki

  • Wydarzenie archiwalne: 07.03.2024
Miejsce:
Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w RypinieRypin, Warszawska 20

Pierwsze spotkanie Klubu Filmowego Osób Niewidomych w centrali naszej biblioteki.

Członkowie Klubu spotkają się, by obejrzeć film „Gdzie śpiewają raki”' z 2022 r., którego reżyserką jest  Olivia Newman. Film powstał na podstawie książki o tym samym tytule napisanej przez Delię Owens.

Klub działa w oparciu o porozumienie ze Stowarzyszeniem „De Facto”, na podstawie którego biblioteka organizuje pokazy filmów z audiodeskrypcją w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących Funduszu z Promocji Kultury.

Organizacja pokazów filmowych dla osób niewidomych mieści się w zakresie dozwolonego użytku publicznego zastrzeżonego w art. 33 pkt.1 ustawy o prawie autorskim, które stanowi podstawę prawną w/w pokazów.

Uczestnikami projekcji filmowych mogą być wyłącznie osoby niewidome i słabowidzące legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku z przewodnikami. Projekcje mają charakter zamknięty i bezpłatny.Źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rypinie