KINO WSPÓŁCZESNE – The Old Oak
Film

KINO WSPÓŁCZESNE – The Old Oak

  • Wydarzenie archiwalne: 23.05.2024
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

Według zapowiedzi Kena Loacha, twórcy kina społecznie zaangażowanego i jednego z najważniejszych brytyjskich reżyserów, „The Old Oak” stanowić ma zwieńczenie jego długiej kariery zawodowej. Film miał swoją premierę na zeszłorocznym Festiwalu w Cannes, gdzie Jury Ekumeniczne przyznało mu wyróżnienie specjalne.

Tytułowy The Old Oak to pub stanowiący serce lokalnej społeczności pewnej niewielkiej miejscowości w północnej Anglii. Brak perspektyw i jednocześnie strach przed zmianami są dla mieszkańców źródłem frustracji i niepokoju. Czy gdy będą musieli koegzystować z syryjskimi uchodźcami uda im się przezwyciężyć swoje uprzedzenia i będą potrafili się zmienić?

Za stronę wizualną filmu odpowiada częsty gość Festiwalu EnergaCAMERIMAGE, irlandzki Autor zdjęć Robbie Ryan. W zeszłym roku zdjęcia do genialnych „Biednych istot” przyniosły mu nagrodę publiczności oraz Brązową Żabę w Konkursie Głównym. W swoim dorobku ma także Złotą Żabę i Nagrodę Publiczności za „C’mon C’mon” Mike’a Millsa (2021), Nagrodę Publiczności za „Faworytę” Lánthimosa (2018) oraz Brązową Żabę za zdjęcia do „Wichrowych wzgórz” Andrei Arnold z 2011. Z Kenem Loachem współpracował pięciokrotnie, m.in. przy filmach „Whisky dla aniołów” oraz „Ja, Daniel Blake”.Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Powiązane wydarzenia

23
lipca (wtorek), godz. 18:35

KINO WSPÓŁCZESNE – Jedno życie

24
lipca (środa), godz. 17:00

Kino współczesne: „Civil War”

24
lipca (środa), godz. 19:10

GWIAZDY KINA: MADS MIKKELSEN – Na rauszu

25
lipca (czwartek), godz. 19:20

Kino współczesne: „Kod zła”

26
lipca (piątek), godz. 18:40

KINO POLSKIE – Wilczyca