KINO WSPÓŁCZESNE – Strefa interesów
Film

KINO WSPÓŁCZESNE – Strefa interesów

  • Wydarzenie archiwalne: 27.03.2024
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28

Już 22 marca, w piątek o 19:00 zapraszamy na „Strefę interesów” Jonathana Glazera! Jeden z najgłośniejszych ostatnio tytułów, który swoją Festiwalową drogę rozpoczął na zeszłorocznym Festiwalu w Cannes, gdzie otrzymał Grand Prix Festiwalu, zdobył niedawno trzy nagrody BAFTA, w tym dla Najlepszego Filmu Brytyjskiego i Najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Ma także szansę na pięć Oscarów.

Nakręcona na terenie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau polska koprodukcja, za którą odpowiadała Ewa Puszczyńska, producentka „Idy” i „Zimnej wojny”, to kolejny projekt realizowany wspólnie z Autorem zdjęć Łukaszem Żalem. Reżyser i scenarzysta filmu, Jonathan Glazer przekształca i przenosi na ekran powieść Martina Amisa i snuje opowieść o toczącym się tuż za wysokim murem obozu życiu rodzinnym komendanta obozu Rudolf Hössa, jego żony Hedwigi i ich najbliższych. Ten wstrząsający obraz banalności zła jest pozycją, z którą zdecydowanie warto się zapoznać.

Na zeszłorocznym Festiwalu EnergaCamerimage Autor zdjęć Łukasz Żal walczył o Złotą Żabę w Konkursie Głównym. Obraz otrzymał wówczas Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI).

Tytuł zaprezentujemy w marcu jeszcze dwukrotnie:

25 marca, poniedziałek, 17:00

27 marca, środa, 19:30Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Rynek Nowomiejski 28
87-100 Toruń
tel.: 723 240 699

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 17:00

Kos

dzisiaj
godz. 19:15

Rosalie

16
kwietnia (wtorek), godz. 19:15

Vincent musi umrzeć

17
kwietnia (środa), godz. 17:00

W sieci

17
kwietnia (środa), godz. 19:15

20 dni w Mariupolu