Kino pod gwiazdami: W głowie się nie mieści / Szybcy i wściekli 8
Wstęp wolny

Kino pod gwiazdami: W głowie się nie mieści / Szybcy i wściekli 8

  • Wydarzenie archiwalne: 14.08.2022
Miejsce:
Brodnicki Dom KulturyBrodnica, Przykop 43
14 SIERPNIA 2022 ZAPRASZAMY DO BRODNICKIEGO DOMU KULTURY NA KOLEJNE SEANSE KINA POD GWIAZDAMI, CZYLI BEZPŁATNE, PLENEROWE SEANSE FILMOWE!

GODZ. 21:00 – „W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI”.
Co nam w duszy gra, a dokładniej co gnieździ się w głowie? Jakie emocje nami rządzą, kiedy dominuje nastrój melancholijny, a kiedy radosny? Na te i inne pytania starają się odpowiedzieć twórcy animacji „W głowie się nie mieści”.
Pixar od dawna nie ma sobie równych na polu animacji i przoduje na arenie rozrywki rodzinnej, nie tylko zabawnej, ale i inteligentnej. Najnowsze dzieło wytwórni to rzadki przypadek kina familijnego, który skupia się na emocjach dziecka, a dokładnie głównej bohaterki. Produkcję można nawet nazwać opowieścią o dojrzewaniu i emocjach takich jak gniew, radość, smutek, strach i wstręt. Wkracza w świadomość dziecka, aby pokazać spersonalizowane najważniejsze uczucia ich pragnienia i oczekiwania. Główna bohaterka – Riley – przeprowadza się i próbuje zaaklimatyzować w nowym otoczeniu. Początkowo radzi sobie nieźle, ale szybko dopada ją depresja, a uczucie Radości w jej umyśle nie umie naprawić tego stanu rzeczy.

„W głowie się nie mieści” pokazuje, że każda część nas jest ważna i niezbędna do rozwoju empatii. Nie zawsze radość musi przodować i gasić wszystkie emocjonalne pożary. Pozostałe uczucia są nie mniej ważne, zwłaszcza smutek, który pozwala pochylić się nad ważnymi sprawami, nie popadać w przesadny hurraoptymizm, będąc jednocześnie swoistym bezpiecznikiem przed nieuzasadnioną eksplozją beztroski. Chodzi o wyważenie nastroju i towarzyszącym mu emocjom. (Za Marcin Andrys/paradoks.net.pl)

GODZ. 23:00 – „SZYBCY I WŚCIEKLI 8”
Kolejna odsłona przygód Dominica Toretto. Na widzów czaka jeszcze więcej samochodów, wybuchów i egzotycznych lokalizacji.
Dom i Letty cieszą się swym miesiącem miodowym, Brian i Mia wycofali się z gry, a reszta ekipy znajduje oczyszczającą namiastkę normalnego życia. To właśnie wtedy pojawia się ona. Tajemnicza kobieta (Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat, z którego nie ma ucieczki. Dom zdradzi najbliższych. Wszystkich czeka czas pełen prób i testów.

Źródło: Brodnicki Dom Kultury

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 11:00–14:00
⟶ DO 16.06

V WARSZTATY MUZYCZNE WIOSŁO

15
czerwca (sobota), godz. 19:00–22:30

WIOSŁO FESTIWAL 2024

29
czerwca (sobota), godz. 20:30–22:00

DNI BRODNICY 2024 - SPARE BRICKS GRAJĄ PINK FLOYD

20
września (piątek), godz. 10:00–17:00
⟶ DO 22.09

BUT 2024 - OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL BRODNICKA UCZTA TETRALNA