Kino (nie tylko) kobiet
Wstęp wolny  /  Film

Kino (nie tylko) kobiet

  • Wydarzenie archiwalne: 07.10.2021
Miejsce:
Brodnicki Dom KulturyBrodnica, Przykop 43
7 PAŹDZIERNIKA 2021, O GODZ. 18:00 ZAPRASZAMY NA KINO (nie tylko) KOBIET!

W obliczu ostatnich wydarzeń w Afganistanie przypomnimy niezwykłą historię Sonity Alizadeh - młodej Afganki, która wbrew wszelkim przeciwnościom stała się znaną na całym świecie raperką i ikoną buntu przeciwko tradycji wydawania, czy raczej sprzedawania za mąż nastoletnich dziewcząt. W 2008 roku wraz z rodzicami i braćmi, 10.letnia Sonita uciekła przed dyktaturą talibów do sąsiedniego Iranu. Choć w ośrodku dla uchodźców, w którym zamieszkali, jej głównym zajęciem było sprzątanie, to jej sytuacja była i tak lepsza niż w opanowanym przez talibów rodzinnym mieście Herat – w Iranie Sonita mogła chodzić do szkoły. Tu też odkryła rap, który okazał się jej wielką miłością.

WSTĘP WOLNY!

____________________________________

KINOTEKA BRODNICA, to projekt umożliwiający brodniczanom BEZPŁATNE spotkanie z kinem – zarówno z klasyką, jak i z kinem współczesnym. Chcemy rozkochać Was w sztuce filmowej, bo przecież film to SZTUKA! Realizacja projektu pod nazwą KINOTEKA BRODNICA jest możliwa dzięki UM Brodnicy, który sfinansował zakup projektora NEC P653U format 16:10, o rozdzielczości natywnej 1920 x 1200/6500 ANSI, z obiektywem NEC NP30 ZL oraz ekranu ramowego AV STUMPFL MONOBLOX 32. Koszt – 45 tys PLN.

Umowa licencyjna z Motion Picture Licensing Company pozwala KINOTECE BRODNICA korzystać z tysięcy tytułów zagranicznych producentów filmowych i telewizyjnych, w tym z największych hollywoodzkich wytwórni i producentów niezależnych.

Źródło: Brodnicki Dom Kultury

Brodnicki Dom Kultury

ul. Przykop 43
87-300 Brodnica
tel.: +56 498 21 42

Powiązane wydarzenia

05
lutego (niedziela), godz. 17:00

KONCERT WIEDEŃSKI – ORKIESTRA KSIĘŻNICZEK

05
marca (niedziela), godz. 16:00

„KLIMAKTERIUM….I JUŻ” NA DZIEŃ KOBIET