Karolina Sałdecka – spotkanie autorskie
Wstęp wolny  /  Literatura

Karolina Sałdecka – spotkanie autorskie

  • Wydarzenie archiwalne: 19.11.2022
Miejsce:
Centrum Artystyczne ELJAZZBydgoszcz
Kolejne z cyklu spotkań z poezją w Eljazzie. Tym razem bydgoszczanka Karolina Sałdecka w szczerej i pełnej emocji rozmowie z Małgorzatą Wątor.
Karolina Sałdecka – polonistka i romanistka, doktor nauk humanistycznych. Publikowała m.in. w „Twórczości”, „Kwartalniku Literackim TEKA”, na stronach internetowych „Dekady Literackiej”, „Arteriach”, „Blizie”, „Autografie”, „Znaku”. Laureatka kilku ogólnopolskich konkursów poetyckich, w tym Konkursu im. Rainera Marii Rilkego oraz Konkursu im. Zbigniewa Herberta. Autorka zbiorów wierszy Na własne oczy (2011), Psi blues (2016), Wieżowiec: zero (2020), Rekuhkara (2021), książki „Żyjemy wciąż jeszcze na rusztowaniach”. Wizerunek kobiety w polskich powieściach doby realizmu socjalistycznego (2013) oraz powieści Psycho Killer (2016). Członkini zespołu redakcyjnego kwartalnika „Fabularie”. Mieszka w Bydgoszczy. Dwukrotnie wyróżniona Bydgoską Literacką Nagrodą Roku „Strzała Łuczniczki” za tom Wieżowiec: zero (2021) oraz Rekuhkara (2022).
Małgorzata Wątor to poetka z Kaszub, wydała dwie książki poetyckie, obie dwujęzyczne po polsku i po kaszubsku. Drugi tomik "Ogród" poznaliśmy na pierwszym spotkaniu z cyklu, w październiku.
Na miejscu będzie można zakupić książki obu autorek. Po wydarzeniu wolny odczyt, czyli scena dla poetów, którzy chcą podzielić się słowem z widownią.