KAPELUSZ PANI WRONY
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

KAPELUSZ PANI WRONY

  • Wydarzenie archiwalne: 30.12.2022
Miejsce:
Teatr Baj PomorskiToruń, Piernikarska 9
Adaptacja popularnej lektury Danuty Parlak!


Kapelusz Pani Wrony, nieodłączny atrybut elegantki i prawdziwej damy leśnej społeczności zaginął! Stało się to w nikomu nieznanych okolicznościach, co wywołuje poważne zamieszanie. Pani Wrona popadła w stan załamania nerwowego, a reszta bohaterów pozostaje poważnie zaniepokojona zaistniałym stanem rzeczy. Pewne jest jedno: sprawę należy powierzyć w ręce Agencji Detektywistycznej Barnaby – Niedźwiedzia będącego „na każde wezwanie”.

W tym miejscu rozpoczyna się właściwa akcja spektaklu. Barnaba musi przesłuchać wszystkich, którzy z Panią Wroną i dzierżonym przez nią kapeluszem mogli mieć coś wspólnego. Każdy mieszkaniec lasu zostanie przesłuchany i niemal w każdym z nich drzemią cechy czyniące go potencjalnym podejrzanym…

Może Pani Wrona po prostu gdzieś nieopatrznie zapodziała swój ukochany kapelusz, robiąc niepotrzebne zamieszanie? Może druga amatorka mody, Lisica, pokusiła się o kradzież wytwornego kapelusza? Może ciągle zaniepokojona, głośna Wiewiórka podsyca swój niepokój faktem bycia autentyczną złodziejką? A może to Dzięcioł, nieprzepadający za paradnym stylem Pani Wrony, postanowił wreszcie zakończyć tę rewię mody i dokonał kradzieży kapelusza?

Jak widać, Niedźwiedź Barnaba i jego wspólniczka, Myszka Bronisława, nie mają przed sobą łatwego zadania. Ewidentnie w rozwiązaniu tej enigmatycznej sprawy będą potrzebowali pomocy, a kto może im jej udzielić, jeśli nie Wy, drodzy Widzowie?

Obserwujcie zatem bacznie akcję spektaklu i spróbujcie rozwiązać tę frapującą zagadkę! Liczymy na Was!Autor: Danuta Parlak

Reżyseria i adaptacja: Punch Mama

Scenografia: Dariusz Panas

Muzyka: Jan Gembala

Od lat: 7.

Premiera: 9 października 2022Obsada:
Barnaba Niedźwiedź– Mariusz Wójtowicz
Genowefa Wrona – Grażyna Rutkowska-Kusa
Bronisława Myszka– Marta Parfieniuk-Białowicz
Maksymilian Lisica– Krzysztof Grzęda
Roman Dzięcioł – Jacek Pysiak
Andrzej Wiewiórko– Krzysztof Parda
Maria Ptaszkowa – Edyta Soboczyńska

Źródło: Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Teatr Baj Pomorski

ul. Piernikarska 9
87-100 Toruń
tel.: 56 652 20 29

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 12:00

Legendy toruńskie

05
lutego (niedziela), godz. 12:00

Legendy toruńskie

07
lutego (wtorek), godz. 10:00

Legendy toruńskie

07
lutego (wtorek), godz. 12:00

Legendy toruńskie

08
lutego (środa), godz. 10:00

Legendy toruńskie