Jozef Van Wissem w Toruniu
Muzyka i taniec

Jozef Van Wissem w Toruniu

  • Wydarzenie archiwalne: 25.05.2024
Miejsce:
Klub NRDToruń, Browarna 8

Piranha Music zaprasza na koncert Jozefa Van Wissema, holenderskiego artysty, kompozytora, lutnisty i gitarzysty, promujący jego najnowszy album "The Night Dwells In The Day".

Występ odbędzie się 25 maja w toruńskim klubie NRD, bilety już w sprzedaży!

JOZEF VAN WISSEM (dark folk, experimental, neoclassical) https://www.jozefvanwissem.com/ Holenderski kompozytor, lutnista oraz gitarzysta. Jego muzyka intensywnie działa na słuchaczy; jest hipnotyzująca, czysta i minimalistyczna, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Artysta nieprzerwanie jeździ po świecie, koncertując w klubach, ale i na festiwalach takich, jak All Tomorrow's Parties czy Primavera Sound. Angażuje się również w rozmaite projekty, choćby skomponowanie "soundtracku" do obrazu "Ambasadorowie" Hansa Holbeina (zlecone przez National Gallery w Londynie), czy nagranie kilku kompozycji do gry Sims Medieval.

W 2013 muzyk został doceniony na festiwalu w Cannes, zdobywając nagrodę za soundtrack do filmu Jima Jarmuscha "Tylko kochankowie przeżyją". Nagrywał także z Tildą Swinton, Zolą Jesus oraz wspomnianym już Jimem Jarmuschem, z którym wydał aż 5 albumów! Oprócz solowych koncertów, Jozef występuje też z muzyką na żywo graną do starych filmów grozy, m.in. kultowego "Nosferatu - symfonia grozy". Aktualnie van Wissem promuje swój najnowszy, solowy album "The Night Dwells In The Day".

Każdy jego koncert to wyjątkowe doświadczenie: te mroczne, hipnotyczne kompozycje na stworzonej specjalnie dla artysty wyjątkowej, czarnej lutni po prostu trzeba usłyszeć. SZCZEGÓŁY: Data: 25 maja 2024, godz. 19:00 Miejsce: klub NRD - ul. Browarna 6, Toruń Bilety: https://goout.net/pl/bilety/jozef-van-wissem/njax/
Zaprasza Piranha Music. https://www.piranha-music.com/