Jesteśmy z Wami! - koncert Bydgoszcz dla Ukrainy
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Muzyka i taniec

Jesteśmy z Wami! - koncert Bydgoszcz dla Ukrainy

  • Wydarzenie archiwalne: 13.03.2022
Miejsce:
Wyspa Młyńska / Młyny RotheraBydgoszcz, Wyspa Młyńska
Jesteśmy z Wami – to hasło zbliżającego się na Wyspie Młyńskiej wydarzenia muzycznego. Wystąpią polscy i ukraińscy artyści, którzy bardzo licznie wyrazili chęć wzięcia udziału w przedsięwzięciu. Kogo zobaczymy na scenie? Medici Cantares, Emilię Czekałę, Janę Dolgert, Annę Federowicz, Krisa Forbota, Orysię Gugę, Irenę Haich, Emilię Hamerlik, Anię Hnatowicz, Irenę Ilczyszyn, Klaudię Kaczyńską, Agnieszkę Kensik, Roksanę Korban, Aleksandrę Kwiatkowską, Łukasza Lenarta, Leonarda Luthra, Mikiego Macioszczyka, Klaudię Marzec, Veronicę Moloshna, Julię Olędzką, Darię Pawlewicz, Joachima Perlika, Agatę Pufal, Adę Rychwalska, Tadeusza Seiberta, Beatę Spychalską, Michała Stasińskiego, Jarka Webera, Judytę Wendę, Mateusza Wiśniewskiego i innych.

Na miejscu prowadzona będzie zbiórka pieniędzy dla rodzin ukraińskich w Bydgoszczy.

Organizatorzy przygotowali punkty pomocy dla dorosłych obywateli Ukrainy- a w ich bezpośrednim sąsiedztwie opiekę i atrakcje dla najmłodszych. Wszystko po to, by konsultacje przebiegły swobodnie, a w tym samym czasie na twarzach dzieci pojawił się uśmiech. Na miejscu pracować będą m.in. lekarze i pielęgniarki, gotowi udzielić porad medycznych i podpowiedzieć do jakich miejsc kierować się w celu dalszej diagnostyki i leczenia. Ponadto dostępna będzie lista lekarzy różnych specjalizacji, którzy przyjmują nieodpłatnie obywateli Ukrainy. Do dyspozycji będą także prawnicy i przedstawiciele miasta, którzy pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące przepisów i zagadnień prawnych. Podczas wydarzenia nie zabraknie agencji pracy z bieżącymi ofertami, również w języku ukraińskim. Dla chętnych organizatorzy przygotują także punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Na dzieci będą czekały między innymi zabawy i animacje ruchowe, malowanie twarzy, a także eko-warsztaty z kreatywnego użycia patyków, kwiatów, mchu i innych naturalnych materiałów. O kulinarne zaplecze zadbają bydgoskie restauracje. Nie zabraknie polskich i ukraińskich przekąsek Bez bariery językowej W spotkaniu wezmą udział tłumacze, a także studenci z Ukrainy władający językiem polskim i ukraińskim

Źródło