„jestem c(i)ałością” - debata o psychologii ciała
Wstęp wolny  /  Edukacja  /  interdyscyplinarne

„jestem c(i)ałością” - debata o psychologii ciała

  • 10
    grudnia 2023 (niedziela), godz. 16:00
Miejsce:
Muzeum Legend Szyperskich Barka „Lemara”Bydgoszcz, ul. Spichlerna 1

Sekcja Równości i Innowacji Społecznych SPLOT zaprasza na wydarzenie „jestem c(i)ałością”, które odbędzie się 10.12.2023 r. na Barce Lemara. O godzinie 16.00 odbędzie się debata dotycząca psychologii ciała, którą poprowadzi dr hab. Beata Ziółkowska. Po spotkaniu będzie możliwość zadawania pytań i włączenia się w wydarzenie. Zależy nam na zapewnieniu przestrzeni do komunikacji, która wspiera i łączy.

Poczucie własnego ciała to integralna część ludzkiej tożsamości. Jego umysłowa reprezentacja, emocje, jakie w nas wzbudza i zachowanie wobec niego wynikają z wielu czynników, w tym między innymi z uczestniczenia w kulturze popularnej. Niepokoi jednak to, że coraz więcej osób – szczególnie młodzieży i młodych kobiet – nie przejawia wyrozumiałości wobec własnego ciała, a jego zewnętrzność przedkłada nad zdrowie.

Ideą spotkania jest zanalizowanie zjawisk wzmacniających dyskredytowanie swej fizyczności, po to, by poddawać je kontroli, a w efekcie budować akceptację i troskę względem niej. Dopóki nie uzyskamy szacunku do swego ciała, bez względu na to, jakie ono jest, nie jesteśmy w stanie zaakceptować fizycznej różnorodności innych osób, stając się dla nich tym samym surowymi sędziami.

Wstęp wolny, obowiązują darmowe wejściówki do odbioru w kasie MCK.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40