Logo partnera
Teatr / Kabaret

JESTEM CARMEN

  • Wydarzenie archiwalne: 28.04.2023
Miejsce:
Teatr ImpresaryjnyWłocławek, Wojska Polskiego 13
Bilety: N 25zł U 20zł B 20zł

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku zaprasza na spektakl pt. „Jestem Carmen”. Przedstawienie zostało zrealizowane przez młodzieżowy

Teatr Infinity, prowadzony przez instruktora teatralnego Patryka Nowakowskiego. Grupa działa od września 2022 roku, jest to ich pierwsza premiera na scenie włocławskiego Teatru.


Jestem Carmen to historia wrażliwej nastoletniej dziewczyny pragnącej dopasować się do otaczającego ją świata i spełniać wyidealizowane oczekiwania rodziców. Jej samotność wynika z braku więzi rodzinnych oraz pokoleniowych. Szkoła, dom, środowiskowe otoczenie nie są dla niej azylem dorastania. Świat dorosłych jest pełen obłudy, restrykcji, represji i fałszywej moralistyki. Jest pozbawiony więzi, a przez to – pozbawiony sensu. Świat głównej bohaterki tej współczesnej sztuki jest chaosem, który prowokuje akt rozpaczy. Carmen wpada w sieć uzależnienia od narkotyków. Czy w ten sposób odzyskuje wolność i podmiotowość, odnajduje siebie? Jej sytuacja jest bez wyjścia, z każdej strony fatalna. Takie zapętlenie prowadzi do skrajnych zachowań, które niczego nie rozwiązują. Ale dzięki nim wyraźniej widać, kto jest winien.


Źródło: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Wojska Polskiego 13
87-800 Włocławek
tel.: 54 231 47 60

Powiązane wydarzenia

19
czerwca (poniedziałek), godz. 19:00

KWARTET W Teatrze – Kwartet na dwa Jubileusze..

29
września (piątek), godz. 18:00

WSTYDŹ SIĘ!

08
października (niedziela), godz. 16:00

MY WAY monodram Krystyna Jandy

17
listopada (piątek), godz. 17:30

Wieczór Panieński Plus

17
listopada (piątek), godz. 20:30

Wieczór Panieński Plus