Jesienne Malowanie - spotkanie z poezją śpiewaną i piosenką turystyczną
Muzyka i taniec

Jesienne Malowanie - spotkanie z poezją śpiewaną i piosenką turystyczną

  • Wydarzenie archiwalne: 25.11.2023
Miejsce:
Centrum KulturyŚwiecie, Wojska Polskiego 139

Zapraszamy 25 listopada o godz. 19:00 do Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej na spotkanie z poezją śpiewaną i piosenką turystyczną.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Punkcie Informacji Centrum Kultury.

Wystąpią:

  • Własny Port
  • Krzysztof Jurkiewicz (wokalista zespołu Słodki Całus od Buby)
  • Zgraja z Całego Kraja

Własny Port - zespół powstał w 2003 roku w Bydgoszczy. Tworzą go muzycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. W repertuarze ma wiele autorskich kompozycji, jak również własne aranżacje najlepszych żeglarskich hitów. Muzycy wykonywanym przez siebie utworom nadają własny charakter i zawsze starają się zostawić w nich cząstkę siebie, nie stronią tez od wykonań a capella. Brzmienie Własnego Portu oparte jest na akustycznych instrumentach podpartych czterema męskimi głosami.
W czasie dwudziestoletniej działalności zespół koncertował na wielu festiwalach i imprezach żeglarskich zarówno w kraju, jak i za granicą (Niemcy , Norwegia, Wielka Brytania) zyskując uznanie słuchaczy i przychylność organizatorów. Setki zagranych koncertów i udanych imprez są jego wizytówką. Do wielu miejsc wraca wielokrotnie.
Skład zespołu to muzycy świetnie posługujący się zarówno głosami jak i instrumentami a płynące ze sceny, często improwizowane dźwięki sprawiają, że koncerty są żywe i niepowtarzalne.

Krzysztof Jurkiewicz - autor kompozytor, gitarzysta, mandolinista, harmonijkarz i wokalista w Słodkim Całusie od Buby, Formacji i Męski chór szantowy Zawisza Czarny. Wcześniej związany z grupami Packet, Smugglers i Szela. Występuje na scenach piosenki poetyckiej, turystycznej, szantowej - folkowej od końca lat osiemdziesiątych XX wieku.
Ma na swoim koncie wiele nagród, zarówno tych zdobytych przez zespoły, jak i indywidualnych - za teksty i piosenki, brał udział w nagraniu kilkunastu płyt.

 

Do zobaczenia!Źródło: Centrum Kultury w Świeciu / Kino Wrzos