Jazz w pałacu: Adam Czerwiński Trio - Tribute to Wojtek Karolak
Muzyka i taniec  /  Teatr / Kabaret

Jazz w pałacu: Adam Czerwiński Trio - Tribute to Wojtek Karolak

  • Wydarzenie archiwalne: 29.11.2022
Miejsce:
Kujawsko-Pomorski Teatr MuzycznyToruń, Żeglarska 8
Już 29 listopada na scenie „Jazz w pałacu” wystąpi Adam Czerwiński Trio. Ich koncert to szczególny hołd dla wybitnego, polskiego muzyka jazzowego – Wojtka Karolaka. By uczcić pamięć swojego kolegi, artyści nagrali płytę „Wojtek Karolak 80th Birthday”, którą będą promować podczas koncertu.

Dla Adama Czerwińskiego to wyjątkowy projekt: „Płyta to zapis koncertu jaki odbył się trzy lata temu w Gdańsku, w 80-te urodziny Karolaka. Niestety okazało się, że to był jeden z jego ostatnich występów na scenie…”. W Toruniu trio zagra w składzie:

Marcin Wądołowski – gitarzysta, muzyk sesyjny, kompozytor. W 2018 r., w ankiecie krytyków muzycznych magazynu Jazz Forum – uznany za jednego z pięciu najlepszych gitarzystów jazzowych
w Polsce. W 2019 r. otrzymał nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za najwybitniejsze osiągnięcia w dziedzinie kultury w roku 2018 w kategorii: „Kreacje”.

Paul Rutschka - absolwent gitary basowej na wydziale jazzowym w Conservatorium van Amsterdam.

Zdobywca I nagrody na konkursie „Jugend Jazzt“ z zespołem JU_JA w kategorii najlepsze Combo Jazzowe. Od 2011 lider międzynarodowego kwintetu jazzowego „The Brag Pack. Właściciel i główny realizator studia P&E Studios w Amsterdamie (2008-2013) oraz studia Nord Audio w Pruszczu Gdańskim (2013-2019).

Adam Czerwiński - perkusista jazzowy, lider, sideman oraz współtwórca i członek licznych zespołów działających na polskiej scenie muzycznej na przestrzeni ostatnich 30 lat. Na co dzień zaangażowany w kilka własnych projektów, z którymi prezentuje różne odcienie jazzu. Oprócz tego udziela się także jako muzyk sesyjny, kompozytor, aranżer, producent oraz nauczyciel-wykładowca.

Podczas koncertu w Toruniu, będziemy mogli usłyszeć zarówno utwory z płyty poświęconej Wojciechowi Karolakowi, czyli kilka standardów jazzowych, jak i własne kompozycje muzyków, poświęcone mistrzowi. To będzie wieczór pełen wspomnień i jazzu w najlepszym wydaniu.

Koncert odbędzie się 29 listopada o godz. 19:00 w piwnicy Teatru Muzycznego,
przy ul. Żeglarskiej 8
.

Bilety dostępne na: https://teatrmuzyczny.torun.pl/1072/jazz-w-palacu-adam-czerwinski-trio

Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/3tz78rr

Źródło: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Powiązane wydarzenia

13
lipca (sobota), godz. 19:00

Friends – the unauthorized musical parody

14
lipca (niedziela), godz. 18:00

Friends – the unauthorized musical parody

19
lipca (piątek), godz. 19:00

Mów mi Italiano!

20
lipca (sobota), godz. 19:00

Mów mi Italiano!