Jarmark Świetojański
Wstęp wolny

Jarmark Świetojański

  • 25
    czerwca 2023 (niedziela), godz. 10:00–18:00
Miejsce:
KPCKBydgoszcz

Na świętego Jana, jak każe tradycja „u wody”, na Wyspie Młyńskiej odbędzie się znów Jarmark Świętojański. Organizowany od lat przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy dla nietuzinkowych twórców i rękodzielników, bydgoszczan oraz gości. 


Sztuka ludowa, rękodzieło, wyroby artystyczne, jadło i napitek będą królowały 25 czerwca, w godzinach od 10.00 do 18.00 w tym jednym z najpiękniejszych zakątków naszego miasta. Będzie można nacieszyć oko i zakupić bezpośrednio od twórców piękne regionalne hafty, koronki, wyroby z wikliny, ceramikę, rzeźbę, plastykę obrzędową, ptaszki i zabawki tworzone przez mistrzynie i mistrzów w swoim fachu. Nie tylko amatorzy tradycji znajdą coś dla siebie, przyjaciół i pociech. Niezwykła biżuteria, ozdoby, przedmioty użytkowe, do wystroju wnętrz, ceramika artystyczna, zabawki, przytulanki, naturalne kosmetyki, wytwory ludzkich rąk, niepowtarzalne, z duszą, tworzone z materiałów ludziom przyjaznych, wszystko co zawiera się w hasłach etno- i ekodizajn. Z pustymi rękami nie odejdą też koneserzy staroci i dobrej książki.


Dla smakoszy będą polskie i litewskie wędliny, chleby, sery, przyprawy i zioła, mnóstwo słodkości świata, nasze domowe wypieki, rzemieślnicze piwo. Niektórych twórców będzie można podejrzeć przy pracy i wziąć udział w zaimprowizowanych warsztatach.


Na scenie towarzyszyć będzie Państwu na ludowo Ziemia Bydgoska, a do tańca porwą – bydgoska Kapela Podwórkowa Cynamony i rockowo-bluesowy zespół Sztof.


Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.


Wszystkich gorąco zapraszamy, warto spędzić tę niedzielę z nami na Wyspie Młyńskiej.  

WSKAZÓWKA DLA WYSTAWCÓW:

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Jarmarku twórców, wystawców!Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01