IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Inne

IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie

 • Wydarzenie archiwalne: 10.12.2023
Miejsce:
RynekStrzelno

8 grudnia 2023 rozpocznie się IV Wielki Jarmark Bożonarodzeniowy w Strzelnie. Oto program:

W piątek
wystawcy będą dla Was dostępni już w piątek od godziny 15:00. Będziecie mogli rozkoszować się pysznymi smakołykami, dobrym grzanym winem czy też pięknym rękodziełem. O tej samej godzinie rozpoczniemy występy artystyczne na naszej scenie.

 • 15.00 Jako pierwsi zaprezentują się uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Strzelnie. Bezpośrednio po nich,
 • 15:30, wystąpią uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Gustawa Zielińskiego w Markowicach.
 • 16:00 natomiast pokaz swych zdolności dadzą uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 im. Jana Dałkowskiego w Strzelnie.
 • 16:30 wystąpi druga ze strzeleńskich szkół – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. A. A. Michelsona w Strzelnie.
 • 17:00, odbędzie się uroczyste rozświetlenie choinki na Rynku oraz oficjalne rozpoczęcie jarmarku przez burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego. Całość będzie urozmaicona poprzez występy artystyczne strzeleńsko-wilczyńskiej grupy chorągwiarskiej oraz Gwardii Gryfa – wrocławskiej grupy specjalizującej się w sztuce Sbandieratori.
 • 18:00 na naszym Rynku rozbrzmią młodociani artyści z zaprzyjaźnionego Muzo Studio. Ostatnią grupą, która zaprezentuje się tego dnia na jarmarku będzie Kapela Góralska z Kościeliska.
 • 21:00 zakończenie 1. dnia Jarmarku.

W sobotę
będziemy na Wasz czekać już od godziny 10.00

 • 10:00 Rozpoczniemy świąteczną grą terenową „Gwiazdkowa Niespodzianka”, która odbywać się będzie na ulicach naszego miasta. Wciąż mamy kilka wolnych miejsc, dlatego zachęcamy do zapisów u Pani Barbary Narbut – tel. 601 405 446.
 • 11:30 czas spędzony na strzeleńskim Rynku umilać będą młodzi artyści i artystki działający przy Domu Kultury w Strzelnie.
 • 12:30 czeka na nas atrakcja skierowana do troszeczkę młodszych uczestników. Na naszej scenie pojawi się Grupa T z teatrzykiem pt. „Legenda o Katarzynce”.
 • 13:00 wystąpi Łukasz Sochowski wraz z zespołem. 
 • 14:00 przewidujemy ponowny występ Grupy T, tym razem z teatrzykiem pt. „Czy Święty Mikołaj istnieje?”. Jeśli do tego momentu przejmowaliście się warunkami pogodowymi – teraz nastąpi przełom, gdyż już teraz możemy zapewnić, że atmosfera na strzeleńskim rynku przywiedzie nam wspomnienia z ubiegłorocznego fireshow!
 • 14:45 zaprezentują się lokalne dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, prowadzone przez jedyną i niepowtarzalną Emilię Świeciak-Wiśniewską! Gdy już wszyscy delikatnie ochłoniemy,
 • 15:10 odbędzie się Amazing Bubble Show, czyli atrakcja, która urozmaica nasz jarmark każdego roku!
 • 15:40 na scenie pojawi się Jagoda Kujawa, kolejna młoda i utalentowana artystka, która zaprezentuje swoje umiejętności gry na skrzypcach.
 • 16:15 przyniesie nam kolejne wspaniałe występy – tym razem wystąpią pracownicy Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu!
 • 17:00 rozpoczniemy Świąteczną Prywatkę z Waszym Radiem FM. Zaprezentują się wówczas takie zespoły jak Piękni i Młodzi Dawid Narożny, Arek Kopaczewski, czy też Mirage & Yoko. Impreza prowadzona będzie przez niezastąpionego Dariusza Piekarskiego! 
 • 21:00 zakończenie 2. dnia Jarmarku.

niedziela
rozpocznie się Świąteczną Senioradą!

 • 10:00 zaprezentują się takie zespoły jak Kujawianki i Strzelnianki ze Strzelna, Złoty Wiek z Janikowa, Kalina z Chabska, Retro z Barcina, oraz Powidzanie z Powidza. W międzyczasie wyruszy także Mikołajkowy Rajd Rowerowy PTTK Strzelno. Całość będzie trwała aż do godziny
 • 13:00 na naszej scenie wystąpi zwyciężczyni programu The Voice Senior – Barbara Parzęczewska!
 • 14:30 bezpośrednio po koncercie Pani Barbary, będziemy mieli możliwość wysłuchać koncertu pop operowego w wykonaniu Izabeli Metler!
 • 16:00 zakończenie 3. dnia Jarmarku.

To jednak nie koniec atrakcji, zwłaszcza tych dla najmłodszych! Przez wszystkie dni jarmarku, na naszym Rynku obecny będzie specjalny gość – Święty Mikołaj, który z pewnością będzie miał wiele prezentów dla dzieci oraz świąteczna kolejka i karuzela. W sobotę Miejskiej Bibliotece Publicznej natomiast odbywać się będą świąteczne warsztaty, również skierowane do młodszych odbiorców. Zgłoszenia do udziału w warsztatach odbywać się będą podczas trwania imprezy w siedzibie Biblioteki.

W tym roku macie również możliwość zdobycia unikatowej pamiątki z naszego jarmarku – zaprzyjaźniona firma W3M z Mogilna realizuje na zamówienie jarmarkowe kubki w dwóch różnych wzorach – link do zamawiania kubków znajdziecie tutaj: https://tiny.pl/c2r2d

Jeśli chcecie być na bieżąco, zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/7VA8P5jFo - dodajemy tam wiele ciekawych informacji, zarówno o naszych wystawcach jak i artystach, którzy wystąpią.

Zapraszamy serdecznie!

Koordynatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest Jarosław Gębala.

Organizatorzy: Gmina Strzelno, Dom Kultury w Strzelnie, Miejska Biblioteka Publiczna w Strzelnie, Zakład Aktywności w Przyjezierzu.

Sponsorzy strategiczni: Hagric Woźniecki, Kierowanie i Nadzór nad Realizacją Obiektów Budowlanych Kinga Kasztarynda-Gacek.

Sponsorzy: Bank Spółdzielczy w Strzelnie, El-Rom Adam Śmigielski, Samfred Michał Fredyk, Czobot Construction Projects, Sanplast S. A., Klima Strzelno, PPHU Bartosz Pawliński, Sklep Metalowy Strzelno, Bre-Instal, PHU Michał Wolski OliDekor, JW Group, AMT A. Tarnas, Fatpol Tools, Stark Bus, Pro-Nad Jarosław Góralczyk, Wood Glass Team, W3M.pl, Pizzeria Wenezia, ZGKiM w Kleczewie, Zdrowe Drzewo Wesołowscy, Wymiarowe – meble dopasowane do Ciebie, Usługi remontowo-budowlane Piotr Dziekański, Inter-Trak, Oerlemans Foods, Łakoma Łyżka, P.U.H. Jargum Jarosław Piasecki, Czyste Powietrze, Nadleśnictwo Miradz, Burmistrz oraz Radni Rady Miejskiej w Strzelnie, Usługi remontowo-budowlane Rajmund Jabłoński, Focusdruk, Zakład usługowo-budowlany El-Bar, POLBUD Polak, Magic Garden.

Partnerzy: PTTK im. Antoniego Słowińskiego w Strzelnie, Parafia Św. Trójcy w Strzelnie, Enea Operator, Enea Oświetlenie, OSP Strzelno, Senior+ Strzelno, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii w Strzelnie, Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.Źródło: Dom Kultury w Strzelnie

Dom Kultury w Strzelnie

ul. Gimnazjalna 26
88-320 Strzelno
tel.: 52 318 92 18