IV Festiwal Muzyka w Willi Blumwego
Muzyka i taniec

IV Festiwal Muzyka w Willi Blumwego

  • Wydarzenie archiwalne: 09.12.2021
Miejsce:
Kino PomorzaninBydgoszcz, Gdańska 10

 

Z wielką radością dzielimy się z Państwem informacją o

                                                                      IV Festiwalu Muzyka w Willi Blumwego.

 

Pięć koncertów a ich program zapowiada się wybornie. Zaczynamy w sierpniu, a wśród naszych Artystów m.in: Krzysztof Meisinger, Paweł Zalejski, Zarębski Piano Duo, Zbigniew Zamachowski i Herbert Piano Trio.

 

Oprócz tradycyjnych spotkań w Studiu koncertowym im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK zaprosimy Państwa na koncerty do Kina Pomorzanin.

 

PROGRAM FESTIWALU:

 

czwartek, 19 sierpnia 2021 r.

19.00

RECITAL GITAROWY

Krzysztof Meisinger, gitara

W programie: Tarrega, Rodrigo, Albeniz, Domeniconi

sala widowiskowa Kina Pomorzanin

Bydgoszcz, ul. Gdańska 10

 

czwartek, 23 września 2021 r.

19.00

KONCERT LAUREATÓW KONKURSÓW

Paweł Drozdowski, altówka, Justyna Kopeć, sopran, Rozalia Kierc, fortepian

W programie: Bach, Brahms, Karłowicz, Strauss

Studio koncertowe im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK

Bydgoszcz, ul. Gdańska 48-50

 

czwartek, 21 października 2021 r.

18.00

JEDEN FORTEPIAN, DWÓCH PIANISTÓW, CZTERY RĘCE

Zarębski Piano Duo: Grzegorz Mania/Piotr Różański,

W programie: Dvorzak, Brahms, Moszkowski, Żeleński, Friedman

Studio koncertowe im. Jeremiego Przybory Polskiego Radia PiK

Bydgoszcz, ul. Gdańska 48-50

 

czwartek, 11 listopada 2021 r.

18.00

RECITAL KAMERALNY

Paweł Zalejski, skrzypce, Bartłomiej Wezner, fortepian

W programie: Beethoven, Brahms, Pärt, Zalejski

sala widowiskowa Kina Pomorzanin

Bydgoszcz, ul. Gdańska 10

 

czwartek, 09 grudnia 2021 r.

18.00

EMOCJE: SŁOWO I DŹWIĘK

Zbigniew Zamachowski, recytacja

Herbert Piano Trio:

Bartłomiej Wezner, fortepian, Joanna Kreft, skrzypce, Dominik Płociński, wiolonczela

Jan Wezner, perkusja

W programie: Dobrzyński/Herbert - Beethoven/Szekspir - Janiak/Lem*

sala widowiskowa Kina Pomorzanin

Bydgoszcz, ul. Gdańska 10

 

* Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca”

 

 

Bilety w cenie 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) oraz karnet na trzy koncerty 75 zł (normalny), 50 zł (ulgowy) dostępne na stronie https://www.kinopomorzanin.pl/ oraz godzinę przed koncertem w kasie Kina Pomorzanin.

Bezpłatne wejściówki na koncerty odbywające się w Studiu koncertowym po wcześniejszym mailowym lub telefonicznym potwierdzeniu udziału – tel. 52 3274-172 | 52 3274-135 | pik@radiopik.pl

 

IV_BLUMWE_AFISZ_02_INTERNET

19.08.

RECITAL GITAROWY

Krzysztof Meisinger, gitara

sala widowiskowa Kina Pomorzanin

Bydgoszcz, ul. Gdańska 10

 

PROGRAM:
F. Tarrega - Caprichio Arabe
J. Rodrigo - Invocacion y danza
I. Albeniz - Granada
I. Albeniz - Malagueña op. 165
I. Albeniz - Asturias
C. Domeniconi - Koyunbaba

 

Krzysztof Meisinger - zdaniem krytyki i melomanów z całego świata jest jednym z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych gitarzystów klasycznych. Współpracuje z takimi gwiazdami muzyki klasycznej jak Sumi Jo, Philharmonia Quartett Berlin czy orkiestra Academy of St Martin in the Fields. Jego talent międzynarodowa krytyka porównuje do talentu takich artystów jak Piotr Anderszewski czy Pepe Romero, a do jego mistrzów należą wielcy gitarzyści naszych czasów tacy jak Aniello Desiderio czy Christopher Parkening. Wstępuje na całym świecie od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires grając koncerty w najbardziej renomowanych salach takich jak Wigmore Hall w Londynie, Tokyo International Forum, Filharmonia Berlińska, Theatre du Chatelet w Paryżu czy Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie. Debiut Krzysztofa Meisingera w 2014 roku w Filharmonii Berlińskiej zakończył się wielominutową owacją na stojąco. Występuje z najlepszymi orkiestrami takimi jak Academy of St Martin in the Fields, PKF – Prague Philharmonia, Sinfonia Varsovia, Bilkent Symphony Orchestra czy Sinfonietta Cracovia u boku takich dyrygentów jak Wojciech Michniewski, Krzysztof Urbański, Michał Klauza, Michael Maciaszczyk czy Łukasz Borowicz. Występował na wielu festiwalach m.in. Festiwal Muzyki Polskiej w Krakowie, Usedomer Musikfestival, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Festiwal im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, „Muzyka w Starym Krakowie”, Festiwal Muzyczny w Łańcucie, Letni Festiwal Filharmonii Narodowej, La Folle Journee de Varsovie, „Toruń- Muzyka i Architektura”, czy Festiwal Laureatów Konkursów Muzycznych w Bydgoszczy. Jego nagrania otrzymują liczne wyróżnienia i znakomite recenzje światowej krytyki. Ma swoim dorobku obecnie 10 płyt solowych oraz wiele płyt na których występuje gościnnie. Wśród albumów solowych są nagrania dokonane w słynnym Abbey Road Studio w Londynie z orkiestrą Academy of St Martin in the Fields (Melodia Sentimental), z Sumi Jo, Filharmonią Praską i Philharmonia Quartet Berlin (Meisinger), z orkiestrą Sinfonia Varsovia (Astor oraz Astor - live at the Opera), czy z orkiestrą barokową Poland baROCK (Vivaldissimo). W maju 2020 roku Krzysztof Meisinger podpisał 3-letni ekskluzywny kontrakt płytowy z brytyjską wytwórnią CHANDOS. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym MEISINGER Music Festival – corocznego festiwalu muzycznego odbywającego się od 2017 roku w Szczecinie. Dzięki najwyższemu poziomowi artystycznemu i profesjonalnej organizacji stał się on szybko największym i najbardziej prestiżowym festiwalem muzyki klasycznej w regionie Pomorza Zachodniego. Od początku istnienia MMF gościli na nim tacy artyści jak Ivo Pogorelich, Sumi Jo, Piotr Anderszewski, Mariza, L’Arpeggiata, Alena Baeva, Janoska Ensemble, Daniel Stabrawa, Sinfonia Varsovia, Soyoung Yoon i wielu innych wybitnych artystów.

 

Bilety w cenie 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) oraz karnet na trzy koncerty 75 zł (normalny), 50 zł (ulgowy) dostępne na stronie https://www.kinopomorzanin.pl/ oraz godzinę przed koncertem w kasie Kina Pomorzanin.

ORGANIZATOR - Fundacja im. Piotra Orawskiego

IV Festiwal Muzyka w Willi Blumwego dofinansowany jest ze środków Miasta Bydgoszczy.

 

Mecenas festiwalu: Yamaha

 

Partnerzy wydarzenia:

Polskie Radio PiK

Kino Pomorzanin

Akademia Muzyczna imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

 

Patronat medialny:

TVP Kultura

Telewizja Polska S.A. w Warszawie Oddział w Bydgoszcz

Polskiego Centrum Informacji Muzycznej POLMIC

Presto

 

Wszystkie koncerty będą rejestrowane i retransmitowane w Polskim Radiu PiK w piątki po koncertach w audycji „Salon klasyczny” o godz. 21:06.

Koncerty będą transmitowane na kanale YouTube Fundacji im. Piotra Orawskiego.