Istoty złożone
Sztuki wizualne

Istoty złożone

  • Wydarzenie archiwalne: 11.06.2024
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Centrum Nauki i Kultury Młyny RotheraBydgoszcz, ul. Mennica 10

Zapraszamy na wystawę prac Maryny Siliakovej. Artystka prezentuje wydruki kolaży analogowych, które powstawały od 2021 roku. Niektóre z prac zawierają surrealistyczne sceny, niecodzienne zdarzenia, czy naiwność. W swoich pracach łączy wycinki ze starych czasopism z ręcznie malowanymi teksturami papieru akrylowego.
Część prac powstała w okresie wyzwania kolażowego „Februllage”, kiedy kolażyści z całego świata tworzą prace na zadany temat i udostępniają je w Internecie. Takie prace, jak „Chmury” i „Ukrycie” były prezentowane na międzynarodowej wystawie kolaży „Cut the Crab” w Finlandii w 2023 r., a praca „Taniec” pokazywana na festiwalu „Jazz Dance Open” w Czechach w 2022 r.

Maryna Siliakova urodziła się w 1992 roku w Doniecku w Ukrainie, do Polski przeprowadziła się w 2017 roku. Z wykształcenia chemiczka, w Warszawie postanowiła się przekwalifikować – obecnie jest absolwentką projektowania graficznego Społecznej Akademii Nauk, gdzie obroniła dyplom w Pracowni Multimedia. Artystka tworzy zarówno kolaże cyfrowe, jak i analogowe oraz chętnie dzieli się zdobytą wiedzą z otoczeniem.

Maryna Siliakova jest młodą artystką nastawioną na poszukiwanie i odkrywanie, o czym świadczy eksploracja przez nią różnych technik, stosowanie rozmaitych materiałów i eksperymentalne podejście do kompozycji. Jej prace były przedstawione w takich krajach jak Norwegia, Czechy, Hiszpania, Irlandia. W Warszawie Maryna prowadzi warsztaty kolażu analogowego dla osób z Ukrainy, Polski oraz Białorusi.

Informacje organizacyjne:
Kiedy? do 4 lipca
Gdzie? kawiarnia Nowe Miejsce, wejście od strony tarasu Młynów
Dla kogo? dla wszystkich
Cena: bezpłatnie
Zapisy: wstęp wolnyŹródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera