„Inna droga” oraz „Świeckie kreacje” - premiery filmów
Wstęp wolny  /  Film

„Inna droga” oraz „Świeckie kreacje” - premiery filmów

  • Wydarzenie archiwalne: 02.12.2023
Miejsce:
Centrum KulturyŚwiecie, Wojska Polskiego 139
autor grafiki: Zuzanna Strysik

Zapraszamy 2 grudnia do Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej na premierowe seanse filmów powstałych w ramach programu „Żyj Kulturą” 2023.

Wieczór rozpoczniemy od emisji dokumentu „Inna droga”, którego autorką jest Agnieszka Czubek, a zaraz po nim druga sobotnia premiera - „Świeckie kreacje” Szymona Piątkowskiego.

„Inna droga” ukazuje życiową podróż młodych artystów - wychowanków Łukasza Lewandowskiego z Otwartej Strefy Twórczej w Grucznie, którzy opuścili już pracownię i kontynuują naukę na studiach artystycznych. Po latach wracają do pracowni, żeby opowiedzieć o tym, jakie znaczenie w ich życiu i na wybór dalszej drogi kształcenia miała właśnie Otwarta Strefa Twórcza w Grucznie i jej nauczyciel. „Inna droga”  to film nie tylko o sztuce, lecz także o pasji, determinacji, konsekwencji i pracy nad rozwijaniem talentu. To emocjonalna podróż, która rzuca światło na znaczenie sztuki i kształcenia artystycznego w życiu każdego młodego człowieka.

Podczas sobotniego spotkania prześledzimy sukcesy młodych artystów na arenie międzynarodowej i krajowej. Dowiemy się również, która z bohaterek filmu została okrzyknięta najlepszą projektantką w Polsce.

W filmie występują: Łukasz Lewandowski, Oliwia Ledzińska, Katarzyna Pieróg, Tomasz Dzbanuszek, Anna Putkowska.Źródło: Centrum Kultury w Świeciu / Kino Wrzos

Centrum Kultury w Świeciu

Wojska Polskiego 139
86-100 Świecie
tel.: 52 562 73 70

Powiązane wydarzenia

06
marca (środa), godz. 18:00

Maciej Balcar - Acoustic Tour