III Festiwal Muzyki Rockowej ROCKOKOP
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

III Festiwal Muzyki Rockowej ROCKOKOP

  • Wydarzenie archiwalne: 15.07.2022
Miejsce:
Kąpielisko nad Jeziorem ŁęckimSkępe
W dniach 15-16 lipca 2022r po raz trzeci w Skępem w miejscu znanym jako „Kąpielisko nad Jeziorem Łęckim” odbędzie się Festiwal Muzyki Rockowej ROCKOKOP organizowany przez skępskie Stowarzyszenie PRO FUTURO. Otwarcie festiwalu nastąpi 15 lipca 2022r o godzinie 15.30. Zakończy się w sobotę w późnych godzinach nocnych. Jak zwykle będzie rockowo i głośno. Wystąpi łącznie 17 zespołów z całej Polski. Forma festiwalu jest jedyna w swoim rodzaju czyli zespoły konkursowe (których jest 12) mają szansę pokazać szerzej swoją twórczość prezentując około 50 minutowy materiał. W części konkursowej w piątek wystąpią zespoły: Rumore (Cieszyn), Exile (Toruń), The Third Project (Warszawa), ODDWIL (Łódź), Klangor (Warszawa), Fumez (Trójmiasto). W sobotę wystąpią natomiast zespoły: Kundle (Olecko-Ełk), Talo Gerhard (Gniewkowo), M2R1 (Rybnik), Infinitone (Poznań), Satya (Gdańsk), HighSanity (Kraków). Wiele zespołów ma za sobą niejeden festiwal i wygrane tam nagrody. W tym roku będzie szerokie spektrum barw muzycznych od bluesa, rocka, reggae aż po ciężkie metalowe riffy. Każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście poza konkursem wystąpią także zespoły, które stanęły na podium w latach ubiegłych. A są to znany z pierwszej edycji zespół Revenge Insanity oraz drugiej Jack Friday i Reszta Pokolenia. Na zakończenie wystąpi legendarna grupa ANKH czyli „progrockowy” zespół muzyczny, który omijając progresywną konwencję wzbogaca rocka elementami muzyki folkowej oraz klasycznej. Zespół jest zdobywcą wielu nagród przyznawanych m.in. w Jarocinie i na Przystanku Woodstock.
Wstęp na festiwal jak co roku jest darmowy. Wszystko to dzięki coraz liczniejszej rzeszy sponsorów oraz dobremu sercu mieszkańców, którzy wierzą w festiwal i co roku dorzucają się do internetowej zrzutki. Festiwal nie odbyłby się także gdyby nie wsparcie lokalnych władz. W tym roku festiwal swoim patronatem obejmuje Starosta Lipnowski Pan Krzysztof Baranowski, który dofinansował nagrody dla zespołów, nagłośnienie festiwalu oraz honorarium dla zespołu gwiazdy festiwalu. Swoim patronatem festiwal jak co roku objął też Burmistrz Skępego Pan Piotr Wojciechowski który oprócz wsparcia promocji wydarzenia i takich rzeczy jak zapewnienie zaplecza sanitarnego, czy transportu z miasta na teren wydarzenia. Dofinansowuje także profesjonalne oświetlenie sceny. Pomoc dla festiwalu płynie także z Urzędu Marszałkowskiego, który dofinansuje zakup jedynych w swoim rodzaju festiwalowych statuetek - nagród dla zespołów, czyli rockandrollowego Koziołka ROCKOKOP 2022. W tym miejscu należy przypomnieć, iż na podium staną 3 zespoły wybrane przez jury składające się z muzyków oraz organizatorów. Zespoły te oprócz nagród finansowych otrzymają: za zajęcie I miejsca – nagroda Złotego Kozła, II miejsce – nagroda Srebrnego Kozła, III miejsce – nagroda Brązowego Kozła. Kozła Publiczności i nagrodę finansową otrzyma także zespół wybrany przez publiczność. Wszystkie pozostałe zespoły otrzymają pamiątkowe statuetki koziołka.
W latach ubiegłych festiwal odbywał się w klimatycznym plażowym barze, jednak w tym roku zespoły zagrają na profesjonalnej scenie z profesjonalnym nagłośnieniem i oświetleniem.
Impreza z roku na rok staje się większa. Jest to zasługa nie tylko występujących zespołów ale i przyciągających turystów wyjątkowych okoliczności przyrody czyli: las, jezioro, muzyka i wspaniali ludzie. Jeśli lubicie rocka nie może Was nie być na tej imprezie. Twórcom festiwalu przyświeca motto „Wyobraźnia jest naszym jedynym limitem tego, co możemy osiągnąć”. Z roku na rok doskonalą wydarzenie i chcą aby festiwal stał się wizytówką naszego regionu.
https://www.facebook.com/RockOkop