…i żeby się spotkać i pogadać: Rola samoakceptacji i zrozumienia w psychoterapii z nurtu Gestalt – spotkanie z Karoliną Kasprzak
Wstęp wolny  /  Edukacja

…i żeby się spotkać i pogadać: Rola samoakceptacji i zrozumienia w psychoterapii z nurtu Gestalt – spotkanie z Karoliną Kasprzak

  • Wydarzenie archiwalne: 29.02.2024
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Prowadzenie: Alicja Dużyk

Karolina Kasprzak – kulturoznawczyni, pedagożka i psychoterapeutka Gestalt, związana w Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Colligo oraz z Teatrem Kameralnym w Bydgoszczy. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

W terapii Gestalt kluczową jest praca nad integracją trzech obszarów człowieka: intelektu, emocji i ciała, która to w konsekwencji  daje dużo więcej przestrzeni w sobie na przyjęcie siebie, a co za tym idzie przyjęcie innych, bez ocen i lęku..
Psychoterapia Gestalt, forma pracy z pacjentem zaliczana do nurtu humanistycznego, opiera się na założeniu, że każdy człowiek jest zdolny do wykorzystania swojego ukrytego potencjału, bo każdy posiada naturalną umiejętność adaptacji do zmiennych sytuacji i radzenia sobie z trudnymi doświadczeniami. Najważniejszym założeniem jest uświadomienie sobie, że celem, a zarazem zmianą, do której dążymy, jest samoakceptacja.

Wstęp wolnyŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy