i żeby się spotkać i pogadać: O co kaman z tą rzeczywistością?, Violetta M. Wiśniewska
Wstęp wolny  /  Literatura

i żeby się spotkać i pogadać: O co kaman z tą rzeczywistością?, Violetta M. Wiśniewska

  • Wydarzenie archiwalne: 03.12.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Podczas podsumowującego mijający rok spotkania zastanowimy się jak sięgnąć poza granice codzienności, porozmawiamy o „tak zwanym życiu”, które bywa trudne, bo „jak pewnie słyszycie z wielu źródeł – światy się nakładają”. Otrzymamy wskazówki, w jaki sposób odczytać synchroniczne podpowiedzi wszechświata, który podpowiada co robić, by życie było skrojone na miarę naszych potrzeb i możliwości. Każdy posiada w sobie część pozytywną i negatywną, o czym mówi psychologia oraz wszelkie nauki z zakresu psychologii psychotronicznej. Wszystko jest względne, mówił już Albert Einstein. Trenerka mentalna i artystka zwraca uwagę na aspekt prawdy – co nią jest, a co stanowi fikcję? Pyta: a co jeśli jedynym pewnikiem jest prawda osoby, która ją wypowiada, gdyż percepcja zależy od perspektywy spojrzenia? Uważa, że blokują nas w rozwoju: nadmiar sprzecznych informacji, zasady, które ustalamy, a ich nie przestrzegamy, brak świadomości, że wszystko transformuje w zależności od zmiany myślenia oraz przekonanie, iż życie to ból i cierpienie, choć to g... prawda.

Violetta Wiśniewska, kreatorka rzeczywistości, trenerka podświadomości, mówczyni motywacyjna; autorka rymowanych tekstów oraz spektakli motywacyjnych w domach kultury, klubach, Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz, na stulecie praw kobiet, w bydgoskim ratuszu. Od dwunastu lat prowadzi blog Mamy do pogadania oraz fanpage Motywacje wg VioletTy.

„W Bydgoszczy tworzyłam pod pseudonimem Violla Nask lub po prostu Violetta Naskręt. Zmiana nazwiska spowodowała przeprowadzkę do Gdańska i tak oto mieszkam nad morzem i tworzę. Kim jestem? Artystką, mentalistką, kreatorką rzeczywistości, która na fali prawdziwej miłości pisze motywacyjne teksty w przepływie świadomości. Rymowane, bo słowo rymowane lepiej zapamiętane – wyjaśnia. – Wszystko ma dwie strony / I jak czegoś bardzo nie lubisz / Możesz być też zadowolony / Jak coś wyjątkowo smakuje / Zapewne jest też niezdrowe / A jak budzi rozterki / Na pewno jest wyjątkowe / Nie ma że coś jest dobre / Albo do niczego / Masz dziś słabszy dzień na miłość / nie ma w tym nic złego / Żyjemy na planecie / Gdzie słońce jest źródłem światła / Lecz światło to również cień / To jest zagadka łatwa / Każdy ma swój cień / Raz mały jest raz duży / Jak zdasz sobie z tego sprawę / Więcej się już nie wkurzysz / że życie to również smutek / To żal a czasem cierpienie / Raz blaskiem świecisz odbitym / Raz stoisz w cudzym cieniu / Lub w cieniu swych wad i słabości / W całej swej niedoskonałości”.

I właśnie o tym będzie spotkanie – jak żyć idealnie niedoskonale

wstęp wolnyŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 18:00–20:00
⟶ DO 30.11

Wystawa: Czarne i białe, Oblicza art brut

05
grudnia (wtorek), godz. 18:00

Poeci KOSa: Anna Matysiak, Przeczuwam słodycz

07
grudnia (czwartek), godz. 11:00–18:00

Kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatu Terapii Zajęciowej KPCK