Horse Lords (US) - koncert
Muzyka i taniec

Horse Lords (US) - koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 13.10.2023
Miejsce:
Klub MÓZGBydgoszcz, Gdańska 10

“Grają eksperymentalną muzykę z elementami krautrocka, post-punku, tradycji muzycznych Appalachów i Afryki, polirytmii, tajemniczych strojeń i elektroniki. Posługują się strojem naturalnym, który jest preferowany przez kompozytorów awangardowych, takich jak La Monte Young i James Tenney”, tak o Horse Lords, rozchwytywanym amerykańskich kwartecie pisze Discogs.

Muzycy powracają z albumem "Comradely Objects", rytmicznie burzliwym i hipnotycznym jak zwykle w ich przypadku, ale też po raz pierwszy tak różnorodnym instrumentalnie i tak ekspresjonistycznym. Piąty album zespołu z Baltimore nie dokumentuje nowej utopii, lecz przedstawia ekscytujący portret rewolucji w toku. Podobnie jak oryginalne zespoły krautrockowe, które często pozycjonowały swoją muzykę jako wyzwolenie od faszyzmu poprzedniego pokolenia lub model utopijnej przyszłości, Horse Lords przedstawiają swoją muzykę w kategoriach wyraźnie politycznych. Wnikliwy słuchacz być może odbierze Comradely Objects jako katalog idealnych społeczeństw w miniaturze, gdzie każdy głos pracuje, aby wspierać innych, nie tracąc wolności własnej specyfiki.

Pracując nad albumem, kwartet zainwestował mniej energii niż zazwyczaj w metodę udoskonalania nowej muzyki koncertując. Przemyślany proces pisania i songwriterskich analiz doprowadził do powstania utworów, które sygnalizują nowy szczyt kreatywności i muzycznego rozmachu zespołu. Na żywo, Horse Lords przecinają wstęgę do nowego polirytmicznego, międzynarodowego placu zabaw, po którym można swobodnie biegać pośrodku dźwięków twangowej gitary i zaskakujących klawiszowych brzmień Oweena Gardnera, syntezy basu i elektroniki Maxa Eilbachera oraz swoistej synergii perkusyjnej Sama Habermana i Andrew Bernsteina tworzących wszechstronne, pulsujące bicie.

Więcej informacji na stronie FONOMO.

Info o biletach TUTAJ.

 Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40