HISTORIA CALINECZKI
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

HISTORIA CALINECZKI

  • Wydarzenie archiwalne: 25.09.2021
Miejsce:
Kinoteatr AdriaBydgoszcz, Toruńska 30
Trójka aktorów otwiera przed publicznością wielką, zaczarowaną książkę, z której wyłaniają się ukryci tam przez Andersena bohaterowie.

 

 

 

 

 

Realizatorzy:

Autor: Hans Christian Andersen

Reżyseria: Agnieszka Niezgoda i Jacek Pietruski

Scenografia: Małgorzata Mikielewicz

Choreografia: Izabela Gordon-Sieńko

Muzyka: Tomasz Kamiński

Muzykę w studio Teatru nagrali: Piotr Dołęgowski, Andrzej Gulczyński, Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński, Tomasz Kurjata, Mirosław Lewandowski, Grzegorz Minicz, Jarosław Szymeczko

Inspicjent: Hanna Grewling-Murawska

Premiera: 24.01.1994

Czas trwania: 80 min. (z przerwą)

Od lat: 3.

 

Obsada:

Agnieszka Niezgoda

Marta Parfieniuk-Białowicz

Jacek Pietruski

 

Świat Calineczki to wielka księga, z której wyłaniają się kolejne miejsca przygód bohaterki. Nad światem tym panują aktorzy - animatorzy lalek. Ich dowcipne zachowania, komentarze, a niekiedy spory nadają przedstawieniu dodatkowy walor teatralny. "Historia Calineczki" to ciepła opowieść z piękną scenografią i piosenkami budującymi baśniową aurę przedstawienia.

Przy realizacji spektaklu pracowali tacy artyści, jak Bogdan Hołownia, Tomasz Kamiński, Małgorzata Mikielewicz, Bohdan Głuszczak, czy nieżyjący już, a do dziś bardzo ciepło wspominany przez aktorów, uznawany za niepodważalny autorytet i dobrego ducha tej realizacji aktor Baja Pomorskiego - Włodzimierz Zawicki, który użyczył swojego głosu samemu Andersenowi.

Spektakl otrzymał Nagrodę Główną "Kryształowego Andersena" oraz nagrody za rolę aktorską, scenariusz, scenografię i muzykę na I Festiwalu Widowisk dla Dzieci i Młodzieży "Na ziarnku grochu" w Krakowie w 2003 r.

 

 

Źródło: Impresariat ADRIA-ART.pl