Grupa Operowa Sonori Ensemble | „Opera in Love” | Koncert z okazji Dnia Matki
Muzyka i taniec

Grupa Operowa Sonori Ensemble | „Opera in Love” | Koncert z okazji Dnia Matki

  • Wydarzenie archiwalne: 26.05.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Wydarzenie organizowane przez zewnętrznego Organizatora | Nie ma możliwości zakupu biletów w kasie Dworu Artusa | Bilety w sprzedaży za pośrednictwem portalu biletyna.pl | Po koncercie możliwość zakupy płyty „Muzyka z czterech stron świata”

Wspaniałe głosy operowe, aktorskie zdolności sceniczne i muzyczne, miłosne emocje! Przed Państwem niezapomniany Dzień Matki z Grupą Sonori Ensemble!

Opera in LOVE to jedyny w swoim rodzaju wieczór koncertowy, który zabierze Państwa w magiczną krainę miłosnych arii i ansambli operowych oraz operetkowych. W programie przede wszystkim liczne romanse, duety i sceny miłosne, brawurowe i efektowne popisy wokalne okraszone subtelnym żartem. Wszystko wyważone i zaprezentowane z klasą i pozytywnym humorem. W ten przyjemny i prosty sposób poznają Państwo najlepsze i ponadczasowe przeboje z dzieł najsłynniejszych kompozytorów m.in. Mozarta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Wagnera, Straussa, Kalmana, Gershwina i innych.

Na dokładkę – w koncertowym menu – przeboje musicalowe i tradycyjne melodie ludowe z różnych stron świata, które rozruszają nawet najpoważniejszych melomanów! Podczas koncertów Grupy Sonori Ensemble nogi same rwą się do tańca, a dłonie wyrywają się, by akompaniować artystom – laureatom międzynarodowych konkursów muzycznych w kraju i za granicą, wirtuozom fortepianu, obdarzonym nietuzinkowymi głosami solistom z Wrocławia i Pragi, którzy wspólnie występują na scenie już od 10 lat, bawiąc się przy tym muzyką oraz zarażając publiczność swoją charyzmą i werwą.

Opera in LOVE to koncert, gdzie usłyszą Państwo między innymi: sentymentalne O mio babbino caro Pucciniego, wszystkim doskonale znany duet z Là ci darem la mano w tłumaczeniu – Tam podamy sobie ręce z opery Don Giovanni, Pieśń Torreadora czy Habanerę – najsłynniejsze miłosne arie z opery Carmen Bizeta. Zaskoczymy Państwa także musicalowo – wykonując Tradition ze Skrzypka na dachu czy Magic to do z brawurowego musicalu Pippin wprost z Broadwayu. Ponadto każdy utwór opatrzony jest słowem wstępu, tak by poczuli Państwo w pełni moc przekazu muzycznego i całymi sobą weszli w nasz muzyczny świat.

Dołączcie Państwo do wspólnego, muzycznego świętowania razem z nami – niech tegoroczny Dzień Matki będzie najlepszym czasem spędzonym w doborowym towarzystwie!

Wystąpią:

Anna Wilczyńska – sopran
Agnieszka Drożdżewska – sopran
Izabela Strzelecka – mezzosopran
Dawid Dubec – baryton
Ivo Michl – baryton
Aleksandra Orłukowicz /Witold Radek – fortepian

Gala Opera in LOVE to wspaniały prezent dla Mam i nie tylko!

Grupa Sonori Ensemble już od dekady wspólnie tworzy nową jakość koncertów kameralnych, skupiając się na wspólnym brzmieniu i harmonii głosów operowych, stawiając na ansamble i zbiorowe sceny operowe. Zagrali ponad 500 koncertów o zróżnicowanej tematyce, gościli w miejscach koncertowych w Polsce i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy, Słowacja). Można było ich usłyszeć nie tylko w salach koncertowych, ale także w plenerach i innych nietypowych, intrygujących przestrzeniach. Współpracowali z filharmoniami, teatrami, zespołami kameralnymi i zaproszonymi artystami. Wydali także swoją debiutancką płytę Muzyka z czterech stron świata.

Po koncercie możliwość zakupy płyty Muzyka z czterech stron świata.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39