„Gramy dalej, słuchamy dalej – Fonomo 2020”
Wstęp wolny  /  Film  /  Muzyka i taniec

„Gramy dalej, słuchamy dalej – Fonomo 2020”

  • Wydarzenie archiwalne: 07.05.2022
Miejsce:
Kino OrzełBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14

Zapraszamy Państwa na premierę filmu, z bardzo szczególnej, dziewiątej edycji Fonomo Music & Film Festival, która odbyła się w roku 2020. 
Po filmie spotkanie z twórcami oraz zaproszonymi gośćmi. Swój udział w spotkaniu potwierdzili: reżyser Krzysztof Nowicki oraz Wojciech Jachna, Sławek Janicki, Łukasz Jędrzejczak, Artur Maćkowiak, Krzysztof Ostrowski, Kuba Ziołek. 
Po spotkaniu w Cafe Szpulka koncert z udziałem gości.

„Gramy dalej, słuchamy dalej – Fonomo 2020” 
reż. Krzysztof Nowicki, zdjęcia: Jakub Szymczak

Film jest próbą uchwycenia rzeczywistości Fonomo Music & Film Festival 2020, w kontekście pandemii oraz zmian, które w jej następstwie zaszły. Pytamy zaproszonych artystów o ich opinie na temat teraźniejszości jak i przewidywań przyszłości. Koncerty, które zostały wykonane podczas 9-tej edycji festiwalu były w większości przypadków jednorazowymi prezentacjami. Z uwagi na unikatowość tych sytuacji postanowiliśmy je zarejestrować i najciekawsze fragmenty, wzbogacone o wywiady z twórcami, zaprezentować w formie filmu dokumentalnego. Artyści, którzy znaleźli się w programie Fonomo Music & Film Festival 2020:
Antye Greie-Fuchs, Artur Lis, Dom Spokojnej Młodości, Basia Żach, Bendik Giske, Clinamen, Grzegorz Tarwid, Javva, Jaząbu Trio, Kamil Gubała, Karolina Mełnicka, Radosław Deruba, Sławek Janicki, Vladislav Delay, Qba Janicki, you.Guru.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40