Gralnia
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Inne

Gralnia

  • Wydarzenie archiwalne: 03.12.2022
Miejsce:
Biblioteka Publiczna w Solcu KujawskimSolec Kujawski, 23 Stycznia 9
Gralnia to pomysł, który pojawił się w bibliotece już jakiś czas temu. Jeszcze przed pandemią działa w bibliotece Klub Gier, w którym dzieci i młodzież mogli się spotkać i zagrać w swoje ulubione gry. Pozostało tylko wpaść na pomysł, jak w to wszystko włączyć dorosłych? O wielu lat gry towarzyszą nam także podczas Nocy Bibliotek. Są one stałym elementem tego wydarzenia. Jak się okazało w tym roku bardzo potrzebnym. Noc Bibliotek jest tylko raz w roku, a my chcieliśmy wykorzystać potencjał gier w szerszym zakresie. Stąd pomysł przygotowania przestrzeni dla dzieci i dorosłych, dla małych i dużych, dla profesjonalistów i początkujących fanów gier. Tak powstała Gralnia.

Gralnia to inicjatywa dla każdej osoby, która lubi gry. Zawsze będziemy proponować jakieś gry, które będą czekały na uczestników. Ideą Gralni jest jednak integrowanie społeczności lokalnej. Dlatego zachęcamy, aby każdy przyniósł na spotkanie swoją ulubioną grę i przedstawił ją. U nas każdy może zostać mistrzem swojej ulubionej gry.

Gralnia pozostanie z nami na dłużej. To już pewne. Najbliższe spotkanie odbędzie się 3 grudnia 2022 r. Startujemy o godzinie 17:00, oczywiście w bibliotece. Do godziny 22.00 każdy będzie mógł przyjść, by rozegrać partię swojej ulubionej gry.

Już teraz dochodzą nas słuchy, że są osoby, które planują odwiedzić Gralnię w grudniu. Co więcej proponują nam gry, które powinny się pojawić. Dzięki takiej postawie wiemy, że 3 grudnia będziemy grać m. in. w tysiąca.

Źródło: Biblioteka Publiczna w Solcu Kujawskim

Biblioteka Publiczna w Solcu Kujawskim

ul. 23 Stycznia 9
86-050 Solec Kujawski
tel.: 52 387 01 52