Logo partnera
Wstęp wolny  /  Inne  /  Muzyka i taniec

Gminne Święto Plonów - Ostrowo 2023

  • Wydarzenie archiwalne: 26.08.2023
Miejsce:
Gniewkowo

Zapraszamy serdecznie mieszkańców naszej gminy, a szczególnie wszystkich, których praca jest związana z uprawą, zbiorem i przetwarzaniem płodów ziemi na coroczne Święto Plonów, tradycyjnie zwane DOŻYNKAMI.

W tym roku Gmina Gniewkowo, przy współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji oraz Sołectwem Ostrowo, organizuje je w Ostrowie 26 sierpnia.

Przygotowaliśmy dla Was dużo atrakcji, dlatego warto, abyście sobie zaplanowali ten czas z nami.

O godz. 16:00 zbierzemy się na boisku w Ostrowie, uformujemy dożynkowy korowód i przejdziemy do kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej na dziękczynną mszę św. za tegoroczne plony. Tuż przed jej rozpoczęciem zostaną przez delegacje sołeckie złożone wieńce dożynkowe, które podczas nabożeństwa zostaną ofiarowane Bogu jako wyraz wdzięczności.

Po mszy św. w korowodzie wracamy na teren boiska, gdzie przewidziana jest dalsza część uroczystości - OBRZĘD DOŻYNKOWY (wraz z dzieleniem się chlebem), okolicznościowe wystąpienia.

Podczas uroczystości zostanie także poświęcony nowy bóz bojowy OSP w Gniewkowie.

Ceremoniał dożynkowy zakończymy nieco zapomnianą tradycją BABY DOŻYNKOWEJ, którą przygotowują już harcerze z naszej drużyny Gniewkowskiej Siódemki.

Po części oficjalnej następuje BIESIADA.

W jej trakcie będziecie mogli skosztować potraw i smakołyków przygotowanych przez KGW oraz sołectwa z terenu naszej gminy. Oprócz tego będzie zastawiony stół ufundowany przez Burmistrza Gniewkowa, darmowa grochówka, foodtruck oraz piwo z kija.

MGOKSiR podczas części biesiadnej będzie prowadził zabawy i animacje dla dzieci - na terenie placu zabaw. Będą tradycyjnie dmuchańce i wiele fajnych rzeczy dla malusińskich. Rodzice w tym czasie mogą być spokojni o los swoich dzieci.

Wspólną zabawę umilą nam:

- Panzerflower, który zaprezentuje covery największych rockowych hitów oraz swoje własne kompozycje

- CamaSutra - znany zespół disco polo, którego koncerty przyciągają rzesze ludzi

- DJ Paul oraz DJ Navix, którzy będą nakręcać imprezę do godzin nocnych.

Zapraszamy do licznego udziału - niech to będzie prawdziwie święto całej Gminy Gniewkowo!Źródło: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie

ul. Dworcowa 5
88-140 Gniewkowo
tel.: 523558800