„Gdy nadwrażliwość wystawia rachunki” – Karina Obara i Lech Witkowski (spotkanie autorskie)
Wstęp wolny  /  Literatura

„Gdy nadwrażliwość wystawia rachunki” – Karina Obara i Lech Witkowski (spotkanie autorskie)

  • Wydarzenie archiwalne: 13.02.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
W jaki sposób radzicie sobie z trudnościami? Gdzie szukacie odpowiedzi, gdy życie zadaje coraz więcej pytań? Podczas najbliższego wydarzenia przekonamy się o sile i wartości rozmowy. Po kartach prywatnej korespondencji przeprowadzą nas Karina Obara i profesor Lech Witkowski podczas premierowego spotkania autorskiego wokół ich wspólnego wydawnictwa: „Gdy nadwrażliwość wystawia rachunki”.

Książka zawiera czterdzieści dwa listy o miłości, życiu i śmierci. Jest zapisem rozmów Kariny Obary z profesorem Lechem Witkowskim, które odbywały się w przełomowych i znaczących momentach ich życia. Nasycone humanizmem teksty podejmują dyskusję na temat straty i sensu, który w kryzysowych momentach może wymykać się z rąk.
Tak o książce napisała prof. Monika Kostera:

„To listy tak głęboko osobiste, że aż ogólnoludzkie, skierowane do nas wszystkich – śmiertelnych ludzi, którzy piszemy, czytamy, kochamy, spotykamy się, tracimy, stoimy na balkonie oczarowani, nasłuchujemy obecności tych, których straciliśmy. O tych listach można powiedzieć, że są pełne obecności, takiej prawdziwej, która domaga się uwagi – ale i swoją bezcenną ludzką uwagę oferuje”.

Chcecie poznać kulisy powstawania książki? Jesteście ciekawi, w jakich okolicznościach narodził się pomysł na publikację prywatnej korespondencji? Premiera „Gdy nadwrażliwość wystawia rachunki” odbędzie się z początkiem lutego, a dworskie spotkanie to pierwsza okazja na żywą dyskusję z autorami. Już 13 lutego o godz. 18:30 wspólnie przekonamy się o zbawiennej sile rozmowy.

Spotkaniu towarzyszyć będzie stoisko, gdzie będziecie mogli nabyć własny egzemplarz książki „Gdy nadwrażliwość wystawia rachunki”.

Karina Obara – powieściopisarka, malarka i dziennikarka. Jest autorką między innymi takich powieści, jak: „Grzecherezada”, „Dwa światy Zofii”, „Niebezpieczne zabawy”, „Gracze” i „Kobieta, która nie odmieniła losów świata” oraz eseju „Jak odzyskać duszę”.

Lech Witkowski – profesor zwyczajny, filozof, epistemolog, pedagog, historyki idei i kulturoznawca, badacz teorii dwoistości i teorii tożsamości, jeden z najgłębszych i najpracowitszych umysłów współczesnych w polskiej humanistyce. Autor ponad dwudziestu książek autorskich i kilkunastu współredagowanych.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39