Gala Wiedeńska "Najpiękniejsze arie, duety, ansamble, walce, polki i marsze kompozytorów wiedeńskich"
Muzyka i taniec

Gala Wiedeńska "Najpiękniejsze arie, duety, ansamble, walce, polki i marsze kompozytorów wiedeńskich"

  • Wydarzenie archiwalne: 09.12.2021
Miejsce:
KinoteatrBydgoszcz, Toruńska 30


75.00 zł


Podczas galowego wieczoru, zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Noc w Wenecji", "Ptasznik z Tyrolu", "Wiedeńska Krew". 
Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe i popisowo wykonywane "Brunetki, blondynki", czy arie i kuplety kapryśnej Adeli "Taki pan, jak pan", "W roli skromnego dziewczęcia", Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch- Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Mile widziany na widowni będzie także kowal, który wcieli się w rolę perkusisty w zabawnej Polce z tym niezwykłym instrumentem. Będziecie także mieli Państwo okazję zatańczyć wspólnie z naszymi tancerzami przepięknej urody walca "Kaiser" (Cesarskiego).
Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Nie zabraknie licznych dowcipów i anegdot! Wystąpią wybitni soliści śpiewacy z powodzeniem odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej, wirtuozi skrzypiec i fortepianu - związani z takimi instytucjami jak Operetka Wrocławska, Opera Wrocławska i Mazowiecki Teatr Muzyczny. Całości dopełni piękna scenografia, rekwizyty i bajeczne kostiumy. Zapraszamy na to niezwykłe wydarzenie muzyczne!
Gala Wiedeńska Teatru Scena Kamienica od kilku lat podbija sceny muzyczne całej Polski: bawiąc, wzruszając i porywając do tańca zgromadzoną Publiczność. Świadczą o tym owacje na stojąco i pozytywne recenzje.

Występują:
Liza Wesołowska – sopran  
Tomasz Maleszewski – tenor  
Balet Sceny Kamienica 
Kameraliści Operetki Wrocławskiej
Maciej Michałkowski – prowadzenie
czas trwania koncertu: 110' (w tym jedna przerwa 15')Bilety do kupienia na stronach:https://www.kupbilecik.pl/imprezy/6...Źródło: Kinoteatr ADRIA

Powiązane wydarzenia

09
grudnia (piątek), godz. 20:00

Spektakl "LA BOMBE"

11
grudnia (niedziela), godz. 12:00

Gdzie jesteś Kochany Panie Mikołaju?