Gala Finałowa Mistrzostw Polski Freestyle Football
Wstęp wolny  /  Inne

Gala Finałowa Mistrzostw Polski Freestyle Football

 • Wydarzenie archiwalne: 29.10.2023
Miejsce:
Hala Widowiskowo-sportowaStrzelno

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową Mistrzostw Polski Freestyle Football, która odbędzie się 29.10.2023 o godz. 15:00 w Hali Widowiskowo-sportowej w Strzelnie! Wstęp wolny!

Z pewnością czeka nas niebywałe widowisko, wszakże jest to największa tego typu impreza w naszym kraju! Duża scena, telebim i najlepsi zawodnicy tej dyscypliny w Polsce.

Ale zanim przejdziemy do szczegółów, najpierw kilka faktów. Freestyle football to indywidualny sport połączony z akrobatyką oraz elementami gimnastyki. Klasyczny football jest regulowany przez szereg ścisłych reguł, natomiast freestyle jest swobodnym sportem, umożliwiającym pasjonatom dowolnie tworzyć swój styl i dobierać triki, które najbardziej im się podobają.

Sportowcy rywalizować będą między sobą w trzech kategoriach:

 1. Battle 1v1 – to główna konkurencja Mistrzostw Polski, podczas której dwóch zawodników rywalizuje między sobą wykonując różnorodne triki, jednocześnie starając się prześcignąć swojego przeciwnika pod względem kreatywności, techniki oraz improwizacji.
 2. Rutyny (najlepsze show) – kategoria pozwalająca zawodnikom na skomponowanie kompleksowych sekwencji trików, które są złożone pod względem artystycznym i imponujące pod względem technicznym.
 3. Challenge - zawodnicy wykonują triki zgodnie z wytycznymi, które uregulowane są w specjalnie stworzonej tabeli. Ich zadaniem jest pokonywanie kolejnych poziomów, w których stopniowo wzrasta stopień trudności. Zwycięzcą zostaje freestyler, który dotrze do jak najdalszego etapu.

Każda z poszczególnych kategorii będzie skrupulatnie obserwowana, zarówno przez zgromadzoną publiczność, jak i przez sędziów. A kogo możemy się spodziewać w tejże roli?

- Michryc – uznawany za jednego z najbardziej kreatywnych i wszechstronnych freestylerów w naszym kraju oraz na świecie! Półfinalista Mam Talent, do jego największych osiągnięć z pewnością możemy zaliczyć trzy tytuły mistrza świata (2013 - F3 WORLD TOUR, 2015 - Superball, 2018 - DAZN).

- Bartłomiej "Kala" Rak - reprezentant R-Style Crew. Mistrz Polski 2018 oraz zwycięzca Międzynarodowego turnieju Freestival Street Games 2017. Ceniony na świecie za swój unikalny styl. Półfinalista programu Mam Talent z 2016 roku.

- Maël Kevin Fortin – główny sędzia – Jeden z głównych sędziów Światowej Federacji Freestyle Football WFFA. Podróżnik uzależniony od aktywnego trybu życia oraz sztuk miejskich. Półfinalista Mam Talent, Mistrz Polski z 2009 roku w piłce ulicznej oraz sędzia zawodów rangi ogólnoświatowej.

Podczas wykonywania swoich obowiązków, kierować się będą trudnością trików, płynnością i harmonią ich wykonywania, kreatywność, techniką i oryginalnością zawodników, dopasowania muzyki do prezentowanych układów, wyrazistością i ekspresją sportowców oraz popełnionymi przez nich błędami. Biorąc pod uwagę powyższe warunki, sędziowie będą wydawać swoje werdykty.

Bądź na bieżąco z mistrzostwami i kliknij „wezmę udział” w wydarzeniu na facebooku: https://www.facebook.com/events/255010173796785

Organizatorzy:

 • Polski Związek Freestyle Football,
 • Dom Kultury w Strzelnie,
 • Urząd Miejski w Strzelnie,
 • TEN OD PIŁKI – Miłosz Stopiński.

Partner:

 • Urząd Marszałkowski Województwa Kujawko – Pomorskiego.

Patroni honorowi:

 • Przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko – Pomorskiego Elżbieta Piniewska,
 • Burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński.

Sponsorzy:

 • Bank Spółdzielczy w Strzelnie,
 • WoodGlass Team,
 • Oshee,
 • Fatpol Tools,
 • 2ELEVEN.pl.


Źródło: Dom Kultury w Strzelnie

Dom Kultury w Strzelnie

ul. Gimnazjalna 26
88-320 Strzelno
tel.: 52 318 92 18