GĄDECZ HIP-HOP FESTIVAL
Muzyka i taniec

GĄDECZ HIP-HOP FESTIVAL

 • 24
  czerwca 2023 (sobota)
Miejsce:
Gądecz
Zapraszamy na najgłośniejsze powitanie wakacji w kujawsko-pomorskim – GĄDECZ HIP-HOP FESTIVAL! Małą miejscowość niedaleko Bydgoszczy odwiedzą gwiazdy sceny hip-hop'owej, starej jak i nowej szkoły:

 • Polska Wersja – duet stworzony przez Hinola oraz Jano. Muzycznie obaj wzajemnie się uzupełniają, sprawiając, że każdy ich numer jest niepowtarzalnym połączeniem starych czasów polskiego rapu z nowym brzmieniem popularnym na polskiej scenie. Najnowszy krążek wydany pod szyldem Polskiej Wersji: album Hinola
  „Od Końca Do Początku” uzyskał status podwójnie platynowej płyty ! Na scenie Hinol i Jano oraz DJ Lem. Spodziewajcie się  największych hitów solo jak i tych nagranych wspólnie!
  Energia, hip-hop i kontakt z fanami – tego na pewno nie zabraknie!

 • Gibbs – Po kilku pracowitych latach w roli producenta Gibbs stawia mocno na twórczość wokalną. Autor muzyki do kultowych utworów Iluzja, Wiking czy Restart zaliczył pierwszą w pełni solową trasę koncertową. Na przestrzeni marca i kwietnia 2022 pochodzący z Kłobucka muzyk odwiedził 9 miast w całej Polsce w ramach Czarno na białym Tour. Artysta ma się czym pochwalić, bowiem w minionym roku udało mu się sfinalizować wspólny projekt z Opałem, dokończyć Hample w koopreacji z FAVSTem, a przede wszystkim wydać wyczekiwany solowy debiut Czarno na białym.

 • Lipa – a właściwie Daniel Dominik Lipiński (ur. 1996 r.) poznański raper,członek wytwórni BOR Records. Uczestnik akcji Młode Wilki z 2019 roku. Do tej pory wydał dwa, bardzo dobrze przyjęte, solowe krążki. Debiutował 25.października 2019 roku materiałem zatytułowanym „Mgła”, natomiast 26. marca 2021 ukazał się jego drugi solowy album o tytule Paranoja. Lipa to wychowanek poznańskich blokowisk i muzyczny kameleon. Jak sam mówi, nie chce się szufladkować. Szerokie spektrum inspiracji, pozwala mu na kreowanie stylu unikalnego i zupełnie innego od reszty.

 • Paluch – właściwie Łukasz Paluszak, urodzony w 1985 w Poznaniu. Właściciel niezależnej wytwórni muzycznej BOR Records. Jeden z czołowych reprezentantów polskiej sceny hip-hop mający na koncie 15 pełnoprawnych albumów, które na przestrzeni lat rozeszły się w ponad 500,000 egzemplarzy. 6 z nich pokryło się platyną (zarówno potrójną jak i poczwórną!). Współpracował z większością czołowych graczy na lokalnej scenie, ale ma na swoim koncie również międzynarodowe kooperacje z takimi artystami jak PLK, Rytmus czy Olexesh. Album „Czerwony Dywan” odniósł wielki sukces zdobywając poczwórną platynę, a trasa premierowa wypełniła największe kluby i hale w Polsce.

 • SŁOŃ – właściwie Wojciech Zawadzki urodziny 27.11.1983 w Poznaniu. Różnorodność– łączenie fascynacji hip-hopowych z rockowymi, hardcore’owymi i metalowymi–jest jedną z najważniejszych cech dzisiejszego stylu Słonia. Choć na ogół nagrywa on utwory klasycznie rapowe–samplowane lub elektroniczne–tkwi w nich rockowy puls i pazur, atmosfera i intensywność zrodzaju tych, których prędzej uświadczy się na hardcore’owych albo punkowych gigach.

 • Adam O.S.T.R. Ostrowski – muzyk, producent, instrumentalista, raper. Jeden z najbardziej pracowitych i utalentowanych artystów w Polsce. Od ponad 20 lat konsekwentnie podąża w raz obranym kierunku artystycznym. Na scenie hiphopowej w kraju osiągnął właściwie wszystko. Autor 26 autorskich albumów muzycznych. Posiadacz 10 platynowych i 7 złotych płyt, w tym dwóch podwójnie i jednej potrójnie platynowej. Pięciokrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. Od 1999 roku w jednej nieustającej trasie koncertowej. Jeden z pionierów w wykorzystaniu zespołu instrumentalistów w czasie koncertów hiphopowych w Polsce. Jego płyty, wydawane z rozmachem, wielokrotnie debiutowały na pierwszym miejscu zestawienia sprzedaży OLIS.


Gądecz to wieś położona w województwie kujawsko-pomorskim, w powiecie bydgoskim, w gminie Dobrcz.

Źródło