Finisaż wystawy | INNER-OUT | Katarzyna Łyszkowska
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Finisaż wystawy | INNER-OUT | Katarzyna Łyszkowska

  • Wydarzenie archiwalne: 07.11.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6


Wielkimi krokami zbliża się finisaż wystawy INNER-OUT, a wraz z nim ostatnia szansa na zapoznanie się z pracami Katarzyny Łyszkowskiej. Seria podsumowująca piętnastolecie działalności twórczej Artystki, opuści artusowe mury 7 listopada 2021 roku!

Wystawa INNER-OUT prezentuje cykl, w którym autorka sięga do własnych doświadczeń (INNER), uniwersalizując je jako platformę doświadczeń zbiorowych (OUT).

Autorka podejmuje dyskusję na temat społecznej natury człowieka. Stosuje rysunek, instalacje i interakcje społeczne. Symboliczne miejsce w jej realizacjach stanowi papier w ujęciu zarówno klasycznym, jak i przestrzennym.

Finisaż urozmaici WARSZTAT WOLNOŚCI. Uczestnicy spotkania będą mieć szansę na dołączenie do projektu Katarzyny Łyszkowskiej, polegającym na stworzeniu własnych rysunkowych komunikatów, znaków czy zdań, które zasilą kolekcję WOLNOŚĆ. Osoby, których prace wejdą do zbioru, otrzymają certyfikaty.
Podczas finisażu nastąpi także ponowna prezentacja cieszącego się ogromnym zainteresowaniem dziesięciometrowego sterowca WOLNOŚĆ. Będzie to niepowtarzalna okazja, by móc obejrzeć obiekt z bliska.

Pożegnanie wystawy to również unikalna możliwość nabycia limitowanych i sygnowanych przez Artystkę grafik oraz rysunków przedstawionych na wystawie INNER-OUT.

Wszystkich entuzjastów twórczości Katarzyny Łyszkowskiej oraz zainteresowanych dołączeniem do projektu WOLNOŚĆ zapraszamy 7 listopada 2021 roku w godzinach od 12:00 do 13:30 do Sali Wielkiej Dworu Artusa.
Katarzyna Łyszkowska – absolwentka rysunku oraz projektowania graficznego i grafiki edytorskiej na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Pochodzi z Olsztyna, natomiast mieszka i pracuje w Toruniu jako adiunkt na WSP UMK. Uczestniczyła w 130. wystawach i działaniach artystycznych w kraju oraz za granicą, m.in.: w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Norwegii, Włoszech, Słowenii, Macedonii, Grecji, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Indiach, Korei Południowej i USA. Brała udział w sześciu projektach rezydencyjnych. Jej prace należą do zbiorów Osten Muzeum of Drawing w Macedonii oraz do stałych kolekcji Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu, Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych w Olsztynie, zbiorów Narodowego Instytutu Audiowizualnego (obecnie FInA) oraz do zbiorów prywatnych w kraju i za granicą.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”