Finał 36. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Muzyka i taniec

Finał 36. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”

  • Wydarzenie archiwalne: 19.12.2021
Miejsce:
Gminny Ośrodek KulturyRaciążek, ul. Wysoka 4
W dniach 17-19 grudnia 2021 r., w Raciążku, odbędzie się finał 36 edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Mikrofon dla najmłodszych”.

Organizacji tegorocznej edycji imprezy, w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Środowisk, Twórców i Animatorów Kultury Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej podjął się Gminny Ośrodek Kultury w Raciążku.

Impreza dofinansowana jest ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz Fundacji PZU.

Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Starosta Aleksandrowski, Stowarzyszenie- Ziemia Izbicka oraz LGD Partnerstwo dla Ziemi Kujawskiej.

Festiwal „Mikrofon dla najmłodszych” jest obecnie jedynym tego typu w kraju, gdyż młodym wokalistom towarzyszy profesjonalna orkiestra festiwalowa. Kierowniczy jej znany muzyk – kompozytor i aranżer Artur Grudziński, który zagra na instrumentach klawiszowych. Towarzyszyć mu będą: Eugeniusz Posadzy – gitara basowa, saksofon, Maciej Olesiński - gitara, Mateusz Krawczyk – perkusja oraz Ludmiła Małecka – instrumenty perkusyjne.

Wyjątkowość tej imprezy polega również na tym, że do poprowadzenia Koncertów, tj. przesłuchań konkursowych i Galówki zapraszani są laureaci poprzednich edycji festiwalu.
W tegorocznym festiwalu weźmie udział wielokrotna laureatka Weronika Chojnacka z Lubrańca, która wcieli się w rolę konferansjera oraz wykona krótki recital. Obecnie Weronika studiuje pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną, a w wolnych chwilach śpiewa z zespołem.

Przyjęta przez organizatorów forma, czyni tę imprezę jedną z najpopularniejszych festiwali dziecięcych i młodzieżowych w kraju, co odzwierciedla się w ilości napływających zgłoszeń.

W bieżącym roku, pomimo obaw związanych z pandemią, do biura organizacyjnego festiwalu wpłynęło ponad 200 zgłoszeń z całego kraju, m.in. Bydgoszczy, Torunia, Gdyni, Włocławka, Łodzi, Warszawy, Katowic, Krakowa oraz Suwałk. Na podstawie nadesłanych „demo” komisja eliminacyjna zakwalifikowała do udziału w finale imprezy 32 solistów.

Uczestnicy (dzieci i młodzież w wieku do 16 lat) rywalizują w trzech grupach wiekowych (I – do 10 lat, II – 11-13 lat oraz III – 14-16 lat). W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia (statuetki „Wiktoria” i nagrody rzeczowe), a ponadto Grand Prix dla indywidualności festiwalu. Młodych wokalistów oceniać będzie profesjonalne jury w składzie: Robert Zapora – muzyk i teatrolog oraz muzycy Irena Filuś i Jacek Cichocki.

Koncert Galowy, w którym zaprezentują się w przepięknej zimowej scenerii wszyscy finaliści, odbędzie się w niedzielę 19 grudnia 2021 r. o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Raciążku.

 

Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny.

Uwaga: prosimy o zabranie z sobą karty szczepień przeciw COVID.

Źródło