Logo partnera
Dla dzieci  /  Edukacja

Filozofia dla dzieci | CZAS

  • Wydarzenie archiwalne: 26.09.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6W trakcie pierwszego spotkania – w ramach artusowego cyklu dla najmłodszych Filozofia dla dzieci – wspólnie pomyślimy nad tym, co to jest CZAS!

Nad tym czym jest filozofowie, zastanawiali się od starożytności. Chociaż codziennie mamy z nim do czynienia, wspominając, planując i doświadczając tego, co jest teraz, trudno jest wytłumaczyć jego naturę. Czas płynie, ucieka, biegnie i mija. Filozofowie pytali nawet, czy to co składa się z tego, co było i już tego nie ma oraz z tego, co dopiero będzie i jeszcze tego nie ma może w ogóle istnieć.

Wspólnie z Waszymi pociechami będziemy w przelatanej zabawami rozmowie, zastanawiać się nad pojęciem CZASU. Opowiemy sobie o tym, jak myśleli o nim mędrcy i jak my doświadczamy go na co dzień. Może razem uda nam się wreszcie złapać CZAS i nazwać jego zmienną naturę. Nie trzeba brać ze sobą zegarków!

Więcej informacji o spotkaniach w ramach cyklu Filozofia dla dzieci -> TUTAJ!

Zajęcia poprowadzi Malina Barcikowska – absolwentka filozofii, animatorka kultury. Czynnie zajmuje się popularyzacją filozofii wśród dzieci i młodzieży. Członkini Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

bilet 15 zł
Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: +56 655 49 39