FILMY DLA DZIECI Z UKRAINY
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Film

FILMY DLA DZIECI Z UKRAINY

  • Wydarzenie archiwalne: 02.04.2022
Miejsce:
Kino Jeremi (Zespół Szkół nr 5)Bydgoszcz, gen. Augusta Fielforfa „Nila” 13
Dzięki uprzejmości dystrybutorów filmowych, z którymi współpracuje Kino Jeremi (Gutek Film, Monolith Films), mamy możliwość zorganizowania specjalnych bezpłatnych pokazów filmowych dla dzieci z Ukrainy i ich opiekunów.
Na razie zaplanowaliśmy dwa seanse, ale w przypadku dużego zainteresowania będziemy je powtarzać.
Bezpłatne bilety na filmy dostępne są w portierni szkoły (Zespół Szkół nr 5 MS), w której mieści się sala Kina Jeremi – ul. gen. Augusta Fielforfa „Nila” 13, Bydgoszcz – Fordon.

19.03. godz. 12

Amazonia. Przygody małpki Sai
Reżyseria: Thierry Ragobert
Gatunek: Familijny / Przygodowy
Produkcja: Brazylia / Francja
Wiek: b.o.
Czas: 1 godz. 23 min
Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę. „Amazonia" to piękna i fascynująca wyprawa w głąb największej dżungli na Ziemi, pełnej naturalnych cudów i harmonii. Niezwykła przygoda z ekologicznym przesłaniem dla całej rodziny.
W filmie nie występują dialogi, więc nie ma potrzeby tłumaczenia na język ukraiński.

02.04.2022 godz. 12:00

Uprowadzona księżniczka
Reżyseria: Oleg Malamuzh
Gatunek: Komedia / Przygodowy / Historia miłosna
Produkcja: Ukraina
Wiek: 7+
Czas: 1 godz. 25 min
Remik i Miłka są dla siebie stworzeni. Od pierwszej chwili wiedzą, że nic nie może ich rozdzielić, nawet fakt, że ona jest księżniczką, a on skromnym wędrowcem. Ich szczęście szybko jednak zmąci podstępny plan złego czarownika, który pragnąc zdobyć nieśmiertelność porywa Miłkę. Wierzy, że pomoże mu ona w pewnym czarnoksięskim magicznym rytuale. Remik wraz z kompanią zwariowanych zwierzaków, rusza ukochanej z odsieczą. Czeka go długa droga pełna niebezpieczeństw, naszpikowana czarami, pułapkami i setką kłopotów.
Film z dubbingiem ukraińskim.