Filmowe poniedziałki na miejscu
Film

Filmowe poniedziałki na miejscu

  • Wydarzenie archiwalne: 12.09.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Co tym razem obejrzymy? Grupa Powstańców traci swoją pozycję obronną. Chcąc niezauważalnie przedostać się do walczącego Śródmieścia, decydują się na przejście kanałami. Cena za wybór tej drogi jest jednak niezwykle wysoka – pozorne schronienie błyskawicznie zamienia się w pułapkę. Ciemność, fetor i klaustrofobiczna przestrzeń wzmaga w ludziach panikę, a tragiczny heroizm i pragnienie wolności pchają naprzód. Pełen ekspresji i dramatyzmu film jest laureatem licznych nagród na najważniejszych międzynarodowych festiwalach. W kraju nazywany pierwszym dziełem „polskiej szkoły filmowej”.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.

Film w polskiej wersji językowej z napisami w języku angielskim | Bilet za seans wraz z prelekcją – 1zł/osoba | Bilety dostępne w sprzedaży wyłącznie w kasie Dworu Artusa pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości zakupu biletów przez Internet


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: +56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”

11
lutego (sobota), godz. 12:00

Zwiedzanie Dworu Artusa

11
lutego (sobota), godz. 18:00

Piernikowy Tango Weekend: Milonga Piernikowa

12
lutego (niedziela), godz. 17:00

Piernikowy Tango Weekend: Milonga Piernikowa