Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 03.04.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Czas trwania wydarzenia: około 2 godziny 20 minut | Film w angielskiej wersji językowej z napisami w języku polskim | Wstęp wolny | Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie na 30 minut przed seansem | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości wcześniejszej rezerwacji.Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Kwiecień poświęcimy gwieździe, którą David Lynch określił „jazzmanem wśród amerykańskich aktorów”. Nasz bohater, po ponad dekadzie spłacania długów i grania z konieczności w miernych produkcjach, od paru lat przeżywa swój renesans. Przy okazji jego najnowszej premiery kinowej ogrzejmy się w jego blasku!


Co tym razem obejrzymy? Film sensacyjny w reżyserii mistrza gatunku. Wyścig z czasem niebezpiecznego terrorysty i agenta FBI, motywowanego śmiercią syna. W wyniku przedziwnego zbiegu okoliczności mężczyźni zamieniają się tożsamościami. Zabieg, który w innej sytuacji wypadłby głupio, tu staje się pretekstem do studium psychologicznego i ukazania kunsztu aktorów.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.
Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39