Filmowe poniedziałki
Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 21.02.2022
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Liczba miejsc ograniczona | Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem | Jednej osobie przysługuje 1 wejściówka. Brak możliwości rezerwacji wejściówek.
Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.
Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.
Bilet za seans wraz z prelekcją – 1zł/osoba | Bilety dostępne w sprzedaży wyłącznie w kasie Dworu Artusa pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości zakupu biletów przez Internet.

Co tym razem obejrzymy? Pod wpływem urojonego towarzysza, dziesięcioletni chłopiec zaczyna żywo interesować się ideologią nazistowską. Podczas wędrówki na rodzinny strych dokonuje wstrząsającego odkrycia. Szokujące znalezisko weryfikuje jego poglądy i zaczyna poddawać pod wątpliwość ślepe zapatrzenie w wyimaginowanego przyjaciela. Jak potoczą się losy targanego niepewnością chłopca? Na którą stronę przechyli się szala jego moralności? Produkcja jest prawdziwą gratką dla entuzjastów zabawy konwencją, gatunkowej żonglerki oraz trafnych odniesień do dzieł z kanonu kultury filmowej.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39