Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 27.11.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Dźwięk niemal zawsze jest istotnym dopełnieniem obrazu filmowego. Znacznie rzadziej staje się kluczowym elementem historii. W listopadzie skupimy się na opowieściach zbudowanych wokół muzyki i traktujących o muzykach. Moc emocji i silne charaktery na pierwszym planie gwarantowane!

Co tym razem obejrzymy? Czy animacja, pozornie skierowana do dzieci, może swoją dojrzałością stanowić pełnoprawną rozrywkę także dla dorosłych? Tak jest w przypadku naszej propozycji. Najistotniejsze pytania o sens życia i poszukiwanie własnego celu zadaje tu stojący na rozdrożu muzyk – jazzman i gimnazjalny nauczyciel. Gdy jego marzenia wydają się być na wyciągnięcie ręki, niespodziewany incydent zmusza go do walki o odzyskanie swojego życia.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 18:00

Freygish Orchestra | koncert

15
kwietnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki