Filmowe poniedziałki
Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 13.11.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Dźwięk niemal zawsze jest istotnym dopełnieniem obrazu filmowego. Znacznie rzadziej staje się kluczowym elementem historii. W listopadzie skupimy się na opowieściach zbudowanych wokół muzyki i traktujących o muzykach. Moc emocji i silne charaktery na pierwszym planie gwarantowane!

Co tym razem obejrzymy? Film będący swoistym komentarzem nośnych aktualnie problemów środowiska kultury. W zdominowanym przez mężczyzn świecie muzyki klasycznej utalentowana dyrygentka jako pierwsza kobieta w historii staje na czele wielkiej niemieckiej orkiestry. Gdy na jaw wychodzą niepokojące fakty, rzucające cień na jej reputację, musi stawić czoła zmiennej naturze władzy.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39