Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 09.10.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Najlepsi przyjaciele człowieka, wsparcie w pracy, a czasem śmiertelne zagrożenie. Zwierzęta odgrywają w naszym życiu wiele ról i na tyleż sposobów ukazywane są na srebrnym ekranie. W październiku sięgniemy właśnie po obrazy z nimi na pierwszym planie.

Co tym razem obejrzymy? Świat z perspektywy upartego zwierzęcia. Nasz bohater o melancholijnych oczach w istnej odysei przemierza Europę. Poznaje całą plejadę charakterów – tak złych, jak i dobrych. Przypadek rzuca go po miejscach tak różnych, jak cyrk, stadiony, czy pałace. Patrząc jego oczami, doświadczamy radości i smutków, bólu i błogości. Co ważne mimo rozmachu to przede wszystkim obraz o tym, co pozostało w nas niewinne.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39