Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 29.05.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej. W jednym z wywiadów Emily Blunt przyznała, że od razu odrzuca role, których charakterystyka zawiera się w słowach „silna postać kobieca”. Bohaterki naszych majowych propozycji z pewnością uciekają temu współczesnemu stereotypowi, to kreacje pełnokrwiste i zniuansowane. Złóżcie z nami hołd scenarzystom, którzy nie idą na skróty!

Co tym razem obejrzymy? Kostiumowy przepych i aktorskie popisy najwyższej klasy. Arystokratyczna Anglia doby osiemnastego wieku. Dwie damy pośród dworskich intryg rywalizują o względy rozkapryszonej królowej. Gdy o losie i pozycji decyduje ktoś tak niestabilny, nawet najbardziej błahe i nieistotne zdarzenia mogą urosnąć do rangi równej prowadzeniu wojny.

Seans poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu i kinowe ciekawostki z nim związane oraz audioinstalacja Rafała Kołackiego „Raj leży pod stopami matek”.


Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 19:00

Mitch & Mitch | Koncert

10
grudnia (niedziela), godz. 18:00

Koncert Świąteczny | Sara Pach & młodzi wykonawcy

10
grudnia (niedziela), godz. 18:00

„Muzyka i kosmos” | Strefa edukacyjna

11
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki