Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 21.08.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

W sierpniu naszym kinem zawładną rycerze. Średniowiecze to jeden z najobszerniej eksplorowanych przez filmowców okresów. Jedni sięgają po nie, by zachwycić nas przepychem inscenizacji, inni by opowiedzieć uniwersalne historie. My pokażemy Wam zarówno te oparte na faktach, legendach, jak i kompletnie zwariowane!

Co tym razem obejrzymy? Klasyka komedii i jedna z kultowych produkcji brytyjskich legend, od dekad ciesząca się niesłabnącą popularnością. Opowieść w absurdalny sposób parodiująca arturiańskie legendy spina klamrą szereg błyskotliwych skeczy. Wiele pojawiających się tu motywów przeszło do kanonu popkultury. Jeśli chcecie zobaczyć, jak nie przeprowadzać oblężenia, dlaczego nie należy lekceważyć słodkich króliczków lub w jaki sposób monarcha może odczuć brak posłuchu poddanych.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.

Czas trwania wydarzenia: około 1 godziny i 30 minut | Film w angielskiej wersji językowej z napisami w języku polskim. | Wstęp wolny | Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie na 30 minut przed seansem | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości wcześniejszej rezerwacji

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39